Понад чверть століття мощі св. Йосафата вдома зберігав отець Іван Іваничко

Наприкінці листопада у Раві-Руській греко-католики відзначили першу річницю розміщення мощів Святого Йосафата у головному храмі міста.

З 16 до 25 листопада у церкві святого великомученика Юрія відбувалося вшанування мощів. Вірні всіх церков і костелу міста зранку і ввечері молилися дев’ятницю, вервиці, слухали науки отців Івана Іваничка, Михайла Гнідця, Богдана Мурованого, Михайла Шевчука та декана Романа Улицького.

Мешканці міста почули відомості про стан Церкви в підпіллі, зокрема про мучеництво і святість. Дізналися про критерії беатифікаційного процесу і зарахування до блаженних і святих у Католицькій Церкві. З уст проповідників дізналися багато нового про життя і служіння священномученика Йосафата. 

У неділю, 22 листопада, вірні усіх церков з лампадками і свічками при світлі місяця звершили хресний похід з мощами довкола церкви при співі: «Святий Йосафате, моли Бога за нас».

25 листопада, у день Святого Йосафата архиєпископа Полоцького, відбулась Служба Божа, мирування та вручення образочків. Кожен, хто був у храмі, міг прикластися до мощей і помолитися.

Мощі святого Йосафата розмістили у церкві св. Юрія під час місії монахів, яка відбувалася з 16 до 23 листопада 2014 року. Відтоді вони тут і розміщуються, а щонеділі, під час Служби Божої, вірні почали співати «Святий священномученику Йосафате, моли Бога за нас!».

– Мощі св. Йосафата, які є у нас у храмі, мають папську печатку, – розповів парох церкви св. Юрія у Раві-Руській о. Іван Іваничко. – Вони збереглись у чудовому стані.

Яким чином мощі святого Йосафата потрапили до Рави-Руської загалом невідомо. Однак саме завдяки о. Івану мощі опинились у церкві і до них може доторкнутися кожен віруючий.

– Ці мощі колись були у ієромонаха Данила-Дмитра Тимчини, який підпільно відправляв Служби Божі у домівках равчан, – додав о. Іван. – Коли у 1972 році він помер, вони опинились у руках однієї парафіянки, Ольги Головенько зі Смалихи, вдома у якої часто це відбувалося. Вона зберігала їх у хустині, мала також інші релігійні атрибути. У 1988 році мощі св. Йосафата вона передала мені.

Отець Іван зауважив, що чекав слушної нагоди, аби розмістити мощі св. Йосафата у церкві.

– Перший рік мощі стояли до вшанування безпосередньо у храмі. Тепер же там вони виставлені з вечора суботи і до вечора неділі щотижня. Увесь інший час вони зберігаються на престолі церкви, – додав о. Іван Іваничко.

Василь Волокуша,
за матеріалами сайту 
Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, 
газета “Прикордоння” №13 (72) від 19 грудня 2015 року

Comments

comments