Рава-Руська програла у чотирьох з п’яти мікропроектах

Завершився відбір заявок для участі у обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку.

Метою Програми є сприяння територіальним громадам сіл, селищ, міст у вирішенні місцевих проблем та створенні умов для сталого розвитку. Для цього заявки місцевих громад, які перемогли у конкурсі, будуть дофінансовані за рахунок субвенції обласного бюджету та коштів міжнародної технічної допомоги.

Для участі у проекті надійшло 1 тис. 419 заявок зі всієї Львівської області. З них відібрано 647 пропозицій на загальну суму 51 млн. грн. з обласного бюджету. Основними пріоритетами у 2016 році визначено освіту, медицину, культуру, вуличне освітлення населених пунктів тощо.

Серед заявок для участі у конкурсі було і п’ять пропозицій з Рави-Руської. Так, найбільшою була заявка Рава-Руської міської ради щодо реконструкції системи опалення з впровадженням енергозберігаючих технологій в приміщенні школи №1 по вул. Грушевського, 20  загальною вартістю 268 тис. 574 грн. З цих коштів в рамках мікропроекту передбачалось виділити 100 тис. грн. з обласного бюджету, 50 тис. грн. – з районного, майже 92 тис. грн. – з міського, а також залучити майже 27 тис. грн. коштів громади.

На цей проект особливу надію покладали педагогічний, батьківський та учнівський колективи Рава-Руської школи №1, оскільки він був одним з двох, за яким там повинні були встановити систему опалення, замінивши старі пічки. Однак, за підсумками обласного конкурсу, заявка Рава-Руської міської ради не була відібрана і, відповідно, встановлення системи опалення у навчальному закладі опинилося під загрозою.

– Невідомо чому проект не пройшов, – прокоментував ситуацію міський голова Рави-Руської Микола Зінько. – До прикладу, проект школи-інтернату з ремонту фасаду переміг, хоча більш логічно виглядало б, якби спершу зробили опалення. Хоча добре, що хоч інтернат пройшов. 

Щоправда, попри програш у конкурсі мікропроектів, опалення у школі №1 таки буде. Принаймні це обіцяють представники влади. Для цього планують збільшити видатки на понад 100 тис. грн. з бюджету Рава-Руської міської ради, на 350 тис. грн. – з бюджету Жовківського району, а також на 200 тис. грн. – з бюджету Львівської області.

Крім того, збільшення бюджетних витрат може викликати брак коштів на фінансування інших проектів. Щоправда, Микола Зінько не вважає виділення додаткових 110 тис. грн. з міського бюджету проблематичним. За його словами, таку ситуацію було передбачено при формуванні головного фінансового документа Рави-Руської.

Не факт, що з обласного бюджету погодяться виділити втричі більшу суму грошей, ніж це повинно було б бути у випадку відбору заявки у конкурсі мікропроектів. Принаймні у коментарі «Прикордонню» голова Жовківської РДА Надія Щур не гарантувала цього. Попри це, вона запевнила, що на 1 вересня цього року система опалення у Рава-Руській школі №1 буде встановлення стовідсотково.

Очевидно, що так воно і буде, адже вже зараз, як повідомила директор Рава-Руської школи №1 Ірина Грицишин, у школі тривають підготовчі роботи.

Не перемогла у конкурсі мікропроектів і ще одна заявка Рава-Руської міської ради – з реконструкції вуличного освітлення по вул. Липник. Загальний бюджет цього проекту передбачав майже 200 тис. грн., з них кошти обласного бюджету мали б скласти 90 тис. грн., районного – майже 50 тис. грн., міського – 50 тис. грн., громади – майже 10 тис. грн.

– Реалізацію освітлення Липника, мабуть, будемо починати своїми силами. Зробимо технічні умови, закупимо лічильник. А на наступний рік, якщо братимемо участь у мікропроектах, частину вже будемо мати виконано, – запевнив міський голова.

Крім того, також у конкурсі мікропроектів не переміг проект з реконструкції поліклініки, заявку на який подавала Рава-Руська райлікарня, вартістю майже 200 тис. грн., а також проект Рава-Руської школи-інтернату щодо заміни старих вікон та дверей на енергозберігаючі у одному із корпусів школи на загальну суму понад 171 тис. грн.

Щоправда, іншу заявку, яка стосується школи-інтернату, конкурсна комісія відібрала для реалізації проекту, а саме – капітального ремонту фасаду корпусу №1 на загальну суму 245 тис. 500 грн., з них – 100 тис. грн. – кошти обласного бюджету, 121 тис. грн. – районного, 10 тис. грн. – міського, 14 тис. 500 грн. – громади.

Тарас Левко, газета “Прикордоння” №3 (75) від 4 червня 2016 року

Comments

comments