Мешканці сіл Жовківщини перестануть отримувати воду безкоштовно

З 1 червня ЛКМП «Львівводоканал» запровадить плату за водопостачання для мешканців Малехова, Збиранки, Великих і Малих Грибовичів, які досі отримували воду безкоштовно. Мешканці цих сіл отримуватимуть 1,5 м3 води на місяць безкоштовно, а за решту мають платити. Про це під час засідання виконавчого комітет Львівської міськради у п’ятницю, 11 травня, розповів директор «Львівводоканалу» Валентин Вольський, – повідомило ZAXID.net.

За словами Вольського, мешканці Малехова і Великих Грибовичів споживають набагато більше води, ніж мешканці Львова.

«У Малехові один абонент (будинок, – ред.) споживає в середньому 40 мводи, у Грибовичах – 24 м3, а в середньому по Львову – 6 м3. Ця вода використовується не на побутові потреби. Люди мають теплиці і за рахунок комунального підприємства роблять собі бізнес», – сказав Вольський.

Через значні перевитрати води з 1 червня для мешканців цих сіл «Львівводоканал» запроваджує оплату за спожиту воду. При цьому для кожного абонента 1,5 м3 будуть безкоштовними, за перевищення цього обсягу треба буде платити за такими самими тарифами, як і львів’яни.

Як уточнила ZAXID.NET речниця «Львівводоканалу» Уляна Горбата, такі самі правила запровадять і для мешканців ще двох сіл – Збиранки і Малих Грибовичів.

Водночас, Валентин Вольський зазначив, що мешканці цих сіл, як і інших населених пунктів, можуть оформити субсидії.

Зазначимо, що безоплатне водопостачання сіл Малехів, Збиранка, Великі і Малі Грибовичі обходиться Львову у 3,5 млн грн за рік. Села мають безкоштовне водопостачання від початку 2000-их років, коли там почали прокладати мережу водогонів.

Раніше припинити безкоштовне водопостачання цих сіл планували з 1 квітня, однак мерія відтермінувала ці зміни і доручила «Львівводоканалу» з’ясувати причини значних перевитрат води.

Comments

comments