У Жовкві відкрили дитсадок, аналогів якому немає на Львівщині

У Жовкві відбулось урочисте відкриття дошкільного навчального закладу №2 «Калинонька». Його реконструювали із впровадженням енергозберігаючих технологій.

Реконструкція дитсадка №2 «Калинонька», що по вул. Лесі Українки, 29 у Жовкві, відбулась у межах проекту «Реалізація першого етапу модернізації комунальної котельні та району, що нею опалюється». Проект, у свою чергу, втілює Жовківська міська рада у рамках програми Європейського Cоюзу «Угода мерів – Демонстраційні проекти».

Дитсадок «Калинонька» у Жовкві відвідує 174 дитини. Його реконструкція тривала понад три місяці – з середини травня до початку вересня. Це – перша така реконструкція дитсадка за майже 40 років його існування. Робота ж самої дошкільної установи, у зв’язку з цим, була тимчасово призупинена.

За час реконструкції у дитсадку провели комплекс робіт як з термомодернізації, так і самий ремонт. Так, тут було встановлено 63 двокамерні вікна з інертним газом. Це дозволить покращити теплоізоляцію і зменшити витрати на опалення. 

Також у «Калиноньці» встановлено сонячний колектор, який дасть змогу нагрівати воду в дошкільній установі у літній період завдяки сонячній енергій, без використання електрики.

У оновленому дитсадку встановлено і систему збору дощової води, яку використовуватимуть на технічні потреби, та систему вентиляції.

Встановлений індивідуальний тепловий пункт у дитсадку включає функцію погодозалежної автоматики. Вона дозволить автоматично підключати і відключати дитсадок від опалення при зміні температури повітря.

Крім того, у двох ігрових кімнатах на першому поверсі дитсадка встановлено «теплу підлогу», а фасад будівлі дитсадка утеплено вогнетривкою мінеральною ватою.

– У дитсадку тепер можна буде нагрівати воду трьома способами: від сонячного колектора, електричного тену та через індивідуальний тепловий пункт від тепломережі, – розповіла координатор проекту Світлана Підсосна.

Ремонт дитсадка передбачав і низку ремонтних робіт: перекриття даху, встановлення нових пожежних сходів, утеплення цоколю, заміну вхідних дверей, сантехніки, каналізаційної системи, заміну частини теплотраси від комунальної котельні до самої будівлі дошкільної установи.

Відкрили оновлений дитсадок діти, які його відвідують. Саме юні жовківчани урочисто перерізали стрічку на вході досвого дошкільного навчального закладу. Згодом, вже всередині дитсадка, вони привітали гостей невеликим виступом, подарували їм сувеніри, які виготовили власноруч. 

У свою чергу, команда проекту, яка реалізовувала реконструкцію дитсадка, подарувала усім дітям альбоми для малювання, сувенірні значки, наплічники, а на групи – пазли, конструктори, кольоровий папір і фломастери.

– Ми не знаємо, скільки перебуватимемо на посаді, але це залишиться – дітям і людям, які тут працюють, – зазначив міський голова Жовкви Петро Вихопень. Він подякував

Львівській облдержадмністрації за дофінансування проекту, подякував депутатам Жовківської міської ради за виділення коштів з міського бюджету, а компанії «Карпатбуд» – за виконання робіт. Також мер попросив вибачення у батьків дітей, керівництва дитсадка та відділу освіти Жовківської РДА за те, що 3 місяці садок вимушено не працював, і подякував команді підтримки проекту, яка зуміла реалізувати його.

Отець Володимир Маланюк, який освятив оновлений дитсадок, зазначив, що вкладаючи у дітей, ми закладаємо фундамент для нашого майбутнього і майбутнього нашої держави.

– Дуже важливо приділяти увагу нашим дітям, молоді, і закладати той фундамент, на якому будуватиметься далі будівля, наше життя, розбудовуватиметься наша держава, – зазначив священик.

Керівник департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергоефективності Львівської обласної державної адміністрації Михайло Мельник зазначив, що дитсадок №2 у Жовкві є найкращим на Львівщині.

– Такі комплексні технології, які тут є, – освітлення, система вентиляції, вікна, утеплення фасаду, індивідуальний тепловий пункт, – немає жоден садочок в області.

У свою чергу, ключовий експерт Команди підтримки проект «Угода мерів – Демонстраційні проекти» Максим Верещак нагадав, що Жовква є єдиним містом в Україні, яке, у рамках програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти», реалізовує не один, а два проекти.

– Цей дитсадок є демонстрацією того, скільки Європейський Союз зробив для України, загалом, і Жовкви, зокрема. 

Від імені Команди підтримки проекту Максим Верещак подарував пам’ятну табличку на згадку про реалізацію проекту у жовківському дитсадку. Також він подякував за професіоналізм міського голови і команди, яка працює над втіленням проекту.

Загальний кошторис проекту з реконструкції дошкільного навчального закладу №2 «Калинонька» у Жовкві склав 12 млн. 299 тис. грн. З них – близько 5 млн. грн. – це кошти, які були вкладені у системи теплопостачання, індивідуальний тепловий пункт, сонячний колектор та системи вентиляції.
80% коштів проекти – це гроші Європейського союзу, решта – Львівського обласного (2 млн. 230 тис.) та Жовківського міського (1 млн. грн.) бюджетів.

Андрій Бучко, газета “Прикордоння” №9 (89) від 7 жовтня 2017 року

Comments

comments