Магерівчани зустріли паломників з України та Польщі

З 18 до 22 липня відбувалося Міжнародне екуменічне піше паломництво «Шляхом св. брата Альберта і Василіянських монастирів». Воно пролягало, зокрема, через Жовківщину – села Потелич, Крехів, селища Магерів та Брюховичі.

Молитовна хода розпочалася біля села Верхрати у Польщі і закінчилася у Митрополичій Базиліці у Львові.
Паломники отримали благословення Святішого Отця Франциска. Саме ж паломництво відбулося під Почесним патронатом польських єпископів, Голови Конференції Римо-Католицької Церкви в Україні архієпископа Мечислава Мокшицького і Глави Української Греко-Католицької Церкви Верховного архієпископа Святослава Шевчука.

У рамках програми Європейських Днів Добросусідства паломники перетнули кордон пішки по недіючій широкій залізничній колії між Верхратою і Рава-Руською.

Паломники відвідували місця, де колись перебував св. брат Алдьберт, таким чином, вшановуючи його пам’ять. Про мир в Україні, за злагоду між українським і польським народами разом молились місцеві римо-католики, греко-католики і православні.

У Магерові, зокрема, паломники побували 19 липня. Спершу їх вітали біля фігури Божої Матері, що встановлена на початку селища біля філії Науково-дослідного інституту ім. Л.Погорілого. Працівники установи, мешканці та гості Магерова зустріли прочан вітальною піснею у виконанні фольклорного ансамблю «Галичаночка» Народного дому села Погариська, а також з короваєм. 

Після короткої молитви, паломники та магерівчани відвідали церкви св.Параскеви УПЦ КП та св.Юрія УГКЦ.

У Магерівській школі для гостей влаштували святковий концерт. Участь у останньому взяли танцювальний колектив з польського міста Пулавів «Повісля», колективи закладів культури Магерівської об’єднаної територіальної громади – вокальний ансамбль «Українська вишиванка» (Кам’яна Гора), фольклорні ансамблі народних домів Підлісся,

Замку та Погарисьок, вокальний ансамбль «Сузір’я» (Магерів), солісти Оксана Лопата та Юлія Капітан, а також танцювальний колектив «Самоцвіт» з Рави-Руської та народний сімейний ансамбль «Кожушки» Жовківського районного народного дому.

Після концерту в церкві св. Юрія відбулося посвячення свічок та урочиста хода зі свічками на молитву за Україну до римо-католицької каплички на околиці Магерова. 

Зранку, 20 липня, відбулась Служба Божа, після чого паломники відвідали покинутий старий польський костел св.Трійці у Магерові. 

Василь Волокуша,
за матеріалами сайтів Магерівської ОТГ та Львівської Архідієцезії РКЦ 

Фото Лариси Кожушко та Ольги Климко

 

Comments

comments