У Жовківському лісгоспі почали будувати лісову дорогу

Нове будівництво лісової автомобільної дороги стартувало в урочищі Волиця, що у Бутинському лісництві ДП «Жовківський лісгосп». Протяжність новозбудованого маршруту відповідно до робочого проекту становитиме 4,46 км.
Перш за все, запроектований лісовий шлях покликаний забезпечити безперебійний процес лісокористування, зменшити середню віддаль трелювання деревини. Хороше лісове сполучення дозволяє лісівникам вирішувати організаційні й технологічні проблеми. От наприклад, працівники лісової охорони можуть оперативно виїхати на місце загоряння та попередити велику лісову пожежу, випадок браконьєрства чи інше порушення. При цьому лісові дороги слугують ще й протипожежними розривами.
Однак, не лише ці питання зможе вирішити дорожнє полотно. Є ще й інші. Такі як – розвиток внутрішнього туризму та рекреація. В умовах викликів, пов’язаних з пандемією коронавірусу, ці складові набувають особливо актуального значення.
А якщо ми говоримо про сучасні методи природоощадних заготівель, що раціонально поєднують різні види рубань, то застосування їх на практиці не можливе без влаштування оптимальної мережі лісових доріг.
При проектуванні цього об’єкта лісової інфраструктури фахівцями було враховано грунтово-гідрологічні умови та характер рельєфу місцевості, а загальний напрям дороги вибирався з урахуванням мінімально допустимого впливу на навколишнє середовище.
Усі роботи ведуться власним коштом підприємства. Як зазначив, директор підприємства Василь Височанський : « У лісгоспі націлені на довготривале використання цього шляху, що сприятиме культурі лісогосподарського виробництва та забезпечить умови для організації сталого ведення лісового господарства із застосуванням сучасних європейських принципів»

Comments

comments