Дубляни виключили зі складу Львівської громади

Окружний адміністративний суд міста Києва вирішив виключити місто Дубляни зі складу Львівської громади. Таке рішення суд ухвалив 22 вересня, розглянувши позов мешканця Дублян, координатора Комітету захисту прав громад Віталія Горбатенка. Раніше цей суд скасував розпорядження уряду щодо приєднання прильвівського села Малехів до Львівської МТГ. Про це повідомило Інтернет-видання ZAXID.net.

«Виключити Дублянську територіальну громаду Жовківського району зі складу Львівської територіальної громади з адміністративним центром у м. Львів», – сказано у рішенні суду.

Громадський активіст Віталій Горбатенко наприкінці минулого року оскаржив в суді розпорядження Кабміну від 12 червня 2020 року «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області» в частині включення Дублянської територіальної громади Жовківського району до складу Львівської територіальної громади.

Суд розглянув позов та вирішив, що при включенні Дублян до складу Львівської громади було порушено передбачені законом принципи добровільності та прозорості.

«Вказані порушення принципів добровільності, відкритості та прозорості при формуванні перспективного плану формування територій громад Львівської області в частині, що стосується Дублянської територіальної громади, на думку суду, мало своїм наслідком порушення принципів місцевого самоврядування», – вважає суд.

Водночас, суд зазначив, що позовні вимоги в частині скасування спірного рішення в цілому не можуть бути задоволенні, оскільки останнє стосується не тільки позивача, а й інших суб’єктів. Тому суд задовольнив позов частково. Згадане рішення Окружного адміністративного суду Києва не є остаточним. На нього може бути подано апеляцію.

У Львівській ОДА та Львівській міськраді ZAXID.NET розповіли, що наразі не ознайомлені зі згаданим рішенням суду щодо Дублян. Водночас кажуть, що не бачать юридичного механізму реалізації таких рішень судів. За процедурою, подаватимуть апеляцію.

«Юридичного механізму виконання такого рішення я не бачу. Якщо не буде політичної волі у Києві, то це рішення і не виконається», – пояснив директор департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіда.

«Важливо розуміти, що минулого року відбулися вибори і відповідно до закону була утворена Львівська міська громада у тих межах, які були визначені розпорядженням Кабміну. Яким чином можна реалізувати ці рішення судів – щодо Малехова, Дублян… В державі немає правових процедур, які б передбачали можливість виходу якогось населеного пункту від існуючої громади. Є величезні сумніви щодо практичної реалізації цих судових рішень», – каже керівник департаменту міської агломерації Львівської міськради Юрій Лукашевський.

Рішенням Кабміну у травні 2020 року було затверджено перспективний план формування територій громад Львівської області. До Львівської ОТГ, окрім Львова, увійшли ще 17 прилеглих населених пунктів. Місто Дубляни, яке увійшло до Львівської громади, розміщене впритул до Львова, у ньому проживає близько 10 тис. мешканців.

Comments

comments