На Жовківщині викрили підпільний “реабілітаційний центр”

У Жовківському районі припини незаконну діяльність так званого «реабілітаційного центру».

Про це повідомила прокурорка Львівської області Ірина Діденко.

Під виглядом надання медичної допомоги від алко- та наркозалежності, у “центрі” експлуатували людей, він  працював без жодних дозвільних документів та без залучення медиків.

Його роботу організували двоє осіб: 40-річний директор: уродженець Харківщини, який проживає у Львові та  43-річна керівниця зі Житомирської області, яка працює та живе безпосередньо на роботі. Допомогу в здійсненні такої діяльності надавали ще 5 осіб.

Встановлено, що вказані особи використовували уразливий стан пацієнтів та чинили психологічний тиск, примушуючи, при цьому, безоплатно працювати.

Самовільно залишити центр люди не могли, бо перебували під постійним наглядом персоналу.

Водночас, з’ясували, що пацієнти потрапляли до «центру» проти своєї волі, а їх «лікування» оплачували родичі. Вартість за місяць сягала 9 000 грн, не враховуючи кошти на медикаменти чи особисті потреби.

При цьому родичі думали, що їх рідних лікують.

Задокументували, що у центрі незаконно утримувались 17 осіб, яким за непослух наносились тілесні ушкодження. Також цим людям не давали можливості спілкуватися із рідними.

Викрили фігурантів у четвер, 20 серпня, спільно із слідчими та оперативниками обласної поліції.

Наразі, готуємо підозри та клопотання про обрання запобіжних заходів.

Дії імовірних зловмисників кваліфікуємо за ч.2 ст.149 (торгівля людьми) КК України, санкція якої передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про те, де саме на Жовківщини викрили діяльність “реабілітаційного центру”, не уточнено.

Comments

comments