У Раві ліквідували один із медичних закладів

З початку 2016 року у Раві-Руській лінійну амбулаторію «Львівської залізниці», яка розташовувалась біля залізничного вокзалу, по вул. Двірцевій, 4, і обслуговувала не лише працівників залізної дороги, а й равчан та мешканців околиць міста, ліквідували.

Раніше амбулаторія була структурним підрозділом «Дорожньої поліклініки» «Львівської залізниці».  У Раві-Руській вона діяла, як розповіли колишні її працівники, з 1947 року. Нещодавно відбулося реформування «Укрзалізниці», структурним підрозділом якого є «Львівська залізниця», створено публічне акціонерне товариство, а також ліквідовано майже всі відомчі лікувальні заклади, в тому числі і залізничну амбулаторію у Раві-Руській. Усе це відбувалося у зв’язку з реформуванням медицини.

Як стало відомо «Прикордонню» з власних джерел, з 1 січня цього року працівників амбулаторії спершу відправили у вимушену відпустку зі оплатою 2/3 ставки заробітної плати. А 31 березня увесь персонал та працівників, загалом 17 осіб, було остаточно звільнено. 

Після ліквідації залізничної амбулаторії на її базі повинні створити амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Головні функції лікування там припадають на сімейних лікарів. Жовківська районна рада вже ухвалила відповідне рішення про створення нової амбулаторії.

Сімейний лікар – це, по суті, спеціаліст широкого профілю, який має базові і необхідні знання невропатолога, педіатра, хірурга, інфекціоніста і т.д. Він повинен стати першим, до кого пацієнти звертатимуться по допомогу. Якщо вони потребуватимуть глибшого обстеження, лікування, їх відправляють у поліклініку, кластимуть у стаціонар, лікарню тощо.

Як нам стало відомо, для створення на базі колишньої залізничної амбулаторії амбулаторії сімейної медицини необхідно пройти певний бюрократичний етап: спершу залізничну амбулаторію у Раві-Руській було передано у власність Львівської міської ради, згодом Жовківська районна рада дала згоду на прийняття її у спільну власність територіальних громад району, тоді Львівська міська рада – на передачу її, і, нарешті, знову Жовківська районна рада – на прийняття на баланс. Вже після цього безпосередньо розглядатиметься питання про створення нового медичного закладу на базі колишньої залізничної амбулаторії у Раві-Руській. Як довго триватиме цей процес і чи таки запрацює новий медичний заклад у місті наразі не знає ніхто. 

Припинення функціонування амбулаторії, у зв’язку із її ліквідацією та створення на її базі нової, могло і не відбутися. Ще в червні минулого року Жовківська районна рада дала згоду на прийняття на баланс її будівлі у Раві-Руській від державного закладу «Дорожня поліклініка» ДТГО «Львівська залізниця», однак з невідомих причин його до уваги не взяли і, як наслідок, оперативно створити сімейну амбулаторію не вдалося. Зрештою, як повідомили «Прикордонню», наразі цей процес повернувся у нормальне русло та хоч і повільно, все ж просувається вперед.

Наразі будівлю, в якій розташовувалась залізнична амбулаторія, закрили та опломбували.  Коли ж буде рішення створити і набрано штат працівників у нову – невідомо. Та й яким він буде – теж. Наразі, як стало відомо, участь у співфінансуванні щодо її створення готова взяти Річківська сільська рада для того, аби амбулаторія обслуговувала і її мешканців.

Додамо, у середньому залізнична амбулаторія у  Раві-Руській обслуговувала, за приблизними підрахунками, від 4 до 6 тис. пацієнтів щороку. Фактично, вона вже виконували функції сімейної амбулаторії.

Василь Волокуша , газета “Прикордоння” №2 (74) від 27 квітня 2016 року

Comments

comments