До Рави-Руської на 5 днів привезуть чудотворну ікону

У Раві-Руській відбудуться молитовні святкування з нагоди перебування у місцевому храмі Вознесіння Господнього чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері.

Так, ікона перебувати у храмі  7 до 11 червня.

Додамо, чудотворна ікона Зарваницької Божої Матері коронована Святішим отцем Франциском. Вона датована серединою XVII ст., за легендою, існував ще образ ХІІІ ст. Вона відома в Україні та за її межами.

За переказами, після спустошення татарськими ордами Києва один монах, рятуючись втечею від нападників, потрапив у незнані місця над річкою Стрипа. Знеможений до краю, у молитві просив Богородицю, щоб взяла його під свою опіку. Умиротворений молитвою, заснув. У сні йому з’явилися Пречиста Діва Марія і два янголи з білими ліліями в руках. Чернець упав перед Богородицею на коліна, а вона, посміхнувшись, доторкнулася до нього омофором. Монах прокинувся у чарівній долині, оповитій густим лісом. Вражений красою місцевості, побачив над джерелом ікону Пресвятої Богородиці з Ісусом на руках, котра світилася. Чернець залишився там. Згодом збудував капличку, куди помістив ікону; опісля тут звели церкву з монастирем.

Село, що виникло біля цього святого місця, назвали Зарваницею. За переказами, ікона не раз зупиняла ворожі напади, а вода з джерела зцілювала калік і хворих.

Розклад молитовних святкувань у церкві Вознесіння Господнього у Раві-Руській:

 

Comments

comments