Вартість комунальних послуг для равчан може зрости більш як на половину

У Раві-Руській найближчим часом можуть зрости тарифи на деякі комунальні послуги. Відповідний проект рішення затвердили члени виконкому міської ради

Тарифи зростуть на водопостачання та водовідведення. Востаннє їх переглядали два роки – 1 травня 2015 року. Щоправда, тоді, окрім цього, підвищили ще й вартість вивезення сміття.

Зростання тарифів пов’язане із вже традиційним ростом цін на паливно-мастильні матеріали та вартості електроенергії, а також, враховуючи збільшення мінімальної заробітної плати.

Так, вартість водопостачання та водовідведення для людей, які не мають засобів обліку води, може складати  8,97 та 11,08 грн. за куб. м. води, в той час коли раніше вони становили 6,19 та 6,72 грн. відповідно.

Для тих людей, які мають лічильники, пропонується встановлення тарифів на водопостачання у розмірі 7,88 грн. за куб. м.,на водовідведення – та 11,08 грн. за куб. м.

Таким чином, тарифи можуть зрости на 45 – 65%.  

Для того, щоб люди не сильно відчули різниці на нові тарифи, виконком вирішив звернутися до депутатів міської ради передбачити в бюджеті Рави-Руської кошти на погашення різниці в тарифах.

А от тариф для бюджет організацій та інших споживачів, на відміну від населення, повинен навпаки, знизитися  – на 15 – 47%.  Це – відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» (зі змінами 2014 року). Відтак, тариф для бюджетних та інших організацій може складати 9,47 грн. за куб. м. та 12,58 грн. за куб. м. на водопостачання та водовідведення відповідно.

Наразі проект виконавчого комітету про затвердження підвищених тарифів на послуги водопостачання та водовідведення перебуває на громадському обговоренні.

Очікується, що відповідне рішення остаточно буде ухвалено у червні і нові тарифи вступлять у дію з 1 липня.

Захар Негода, газета “Прикордоння” №4 (84) від 27 тарвня 2017 року

 

Comments

comments