На Сумщині встановили пам’ятну дошку на честь загиблого Віталія Кравченка

9 грудня у місті Бурині Сумської області було відкрито пам’ятну дошку загиблому в зоні АТО равчанину Віталію Кравченку.

Саме у 9 грудня минуло 40 днів від смерті Віталія Кравченка, який загинув 31 жовтня у лісі між Авдіївкою та Донецьким аеропортом. 

Пам’ятку дошку було встановлено та освячено та будівлі Буринської спеціалізованої школи №1, де навчався Віталій Кравченко і яку закінчив у 1993 році. На дошці у лівій її частині зображено фото Віталія Кравченка у парадній військовій формі, яке було зроблено у 1997 році після закінчення військового інституту. Праворуч від фото – текст: «У цій школі навчався капітан, заступник командира 2-го механізованого батальйону 53-ї окремої механізованої бригади, патріот України Кравченко Віталій Миколайович (18.05.1976 – 31.10.2015 р.р.), учасник миротворчих операцій у Косово. Героїчно загинув у зоні АТО. Нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України». 
Під текстом у правому нижньому кутку – зображення медалі «За жертовність і любов до України» та пам’ятної медалі за участь у миротворчій операції у Косово».

На відкритті перебували заступники голів Буринських районних ради та районної державної адміністрації, керівник відділу освіти Буринської РДА, міський голова Бурині, представники духовенства, близькі, друзі, однокласники загиблого, учнівський та педагогічний колективи Буринської спеціалізованої школи №1.

Директор школи Лідія Надженко відкрила урочистий захід. Вона розповіла біографію Віталія, про його шкільні роки.

– Слова «Слава Україні – Героям слава» сьогодні перестали бути лише вітанням. Нині це віддання особливої шани тим, хто у напружений, найкритичніший і найважливіший момент життя нашої країни не відступив і пожертвував собою заради своєї Батьківщини. Це вітання є засвідченням справжнього подвигу патріота. А сьогоднішня подія – відкриття пам’ятної дошки Віталію Кравченку– це ще одна данина пам’яті тим, хто віддав своє життя за мир і незалежність нашої держави, – зазначив голова Буринської районної ради Леонід Білик.

Нагадаємо, Віталій Кравченко – кадровий військовий, народився і виріс у місті Бурині Сумської області, де і проживав до 1993 року. У 1997 році він закінчив Київський інститут сухопутних військ, після чого 18 років з перервами у зв’язку з проходженням військової служби та участі у митротворчій операції у Косово проживав у Раві-Руській. 31 жовтня разом з товаришем він підірвався на розтяжці у заміському районі «Царська охота» поблизу міста Авдіївки. Його похоронили 5 листопада на міському кладовищі у Раві-Руській. 

Андрій Бучко, за матеріалами Буринської РДА та Буринської районної ради, газета “Прикордоння” №13 (72) від 19 грудня 2015 року

Comments

comments