Серед кандидатів у депутати Рава-Руської міської ради найбільше – безробітних

На виборах до Рава-Руської міської ради сьомого скликання вісім політичних партії, які зареєструвалися, разом висунули 159 кандидатів у депутати у 26 виборчих округах.

Так, найбільше депутатів висунули «Громадський рух «Народний контроль» та ВО «Батьківщина», які, окрім першого кандидата, який автоматично проходить у раду у випадку потрапляння туди партії, висунули кандидатів на всіх округах. Тобто у цих двох політичних силах – по 27 кандидатів. Найменше ж кандидатів балотуватиметься від партії «Сила Людей» – 4. «Блок Петра Порошенка «Солідарність» висунув 25 кандидатів, ВО «Свобода» та «Громадянська позиція» – по 23, «Наш край» – 16, Радикальна партія Олега Ляшка – 14.

У порівнянні з місцевими виборами 2010 року у Раві-Руській, окрім ВО «Свобода», яка тоді набрала 43% голосів виборців, та ВО «Батьківщина», усі інші шість політичних партій вперше беруть участь у виборах депутатів Рава-Руської міської ради.

Зі 159 кандидатів у депутати Рава-Руської міської ради сьомого скликання найбільше є безробітних – 38 осіб, з яких 9 – у «Громадянській позиції», 8 – у «Нашому краї», по 6 – у «Свободі» та «Народному контролі», 4 – у Радикальній партії Олега Ляшка, 3 – у «Батьківщині», по одному – у «Силі Людей» та «Блоці Петра Порошенка «Солідарність». 

Другою за чисельністю категорією кандидатів у депутати є працівники освіти – 26. Найбільше освітян висунула партія «Народний контроль» – 9, у «Свободі» їх – 5, «Блоці Петра Порошенка «Солідарність» – 4, «Батьківщині» та Радикальній партії Олега Ляшка – по 3, «Нашому краї» – 2.

По 16 підприємців та працівників медичних закладів теж балотуються до Рава-Руської міської ради. Перших найбільше у «Батьківщині» – 9, які за цим показником в три рази переважають інші партії, з яких у «Народному контролі» – 3, у «Блоці Петра Порошенка «Солідарність» – 2, у Радикальній партії Олега Ляшка та «Громадянській позиції» – по одному.

Найбільша кількість медичних працівників – у «Блоці Петра Порошенка «Солідарність». Тут їх 9. У «Батьківщині» та «Народному контролю» представлено троє працівників медицини, у «Силі Людей – один.

Ще однією великою групою кандидатів у депутати є пенсіонери, яких загалом балотується 13. Серед них – як пенсіонери по віку, так і за вислугою років (працівники міліції, військові). Найбільше пенсіонерів – у «Громадянській позиції» (5), по двоє – у «Свободі», «Батьківщині» та Радикальній партії Олега Ляшка, по одному – у «Силі людей» та «Блоці Петра Порошенка «Солідарність».

Працівників державних установ, органів місцевого самоврядування тощо балотуватиметься 9, з яких у «Блоці Петра Порошенка «Солідарність» – 4, «Свободі» та «Нашому краї» – по 2, Радикальній партії Олега Ляшка – 1.

Значною кількістю представлені у виборчих списках партій працівники Рава-Руського шпалопросочувального заводу (7) та Рава-Руського лісгоспу (4).
Спробувати стати депутатами спробують і троє студентів, двох з яких висунула «Свобода», одного – «Народний контроль».

З числа усіх кандидатів у депутати Рава-Руської міської ради балотується 21 особа, яка перебуває на керівних посадах різних установ, підприємств, їхніх відділів, підрозділів тощо (не враховаючи приватних підприємців). Так, найбільше їх у «Блоці Петра Порошенка «Солідарність» – 7 та «Батьківщині» – 5. У «Народному контролі» таких кандидатів є троє, у Радикальній партії Олега Ляшка та «Нашому краї» – по двоє, по одному – у «Силі Людей» та «Громадянській позиції».

За підсумками виборів 2010 року, коли «Свобода» «завела» у Рава-Руську міську раду найбільшу кількість молодих депутатів, багатьом з яких на той час не виповнилося і 25 років, і на цих місцевих виборах ця політсила знову висунула багато молоді. Так, 15 з 23 кандидатів-«свободівців» – це люди, яким не більше 30 років буде на момент виборів 25 жовтня. Однак наскільки ефективним буде перебування такої кількості молодих депутатів і чи достатньо у них досвіду для прийняття важливих рішень, якщо «Свобода» у Раві знову набере ледь не половину голосів виборців, останнім доведеться подумати заздалегідь, взявши до уваги діяльність депутатського корпусу цього скликання.

Другий показник щодо кандидатів у депутати, яким не більше 30 років, – у «Громадянської позиції» (6). У «Батьківщині» таких кандидатів – четверо, у «Нашому краї» та «Народному контролі» – по троє, «Блоці Петра Порошенка «Солідарність» – двоє та один – у «Радикальній партії Олега Ляшка».

Набір кандидатів у депутати Рава-Руської міської ради, наскільки відомо «Прикордонню», більшість партій проводили за старим принципом – набрати людей, аби взяти участь у виборах. Переважна більшість з них – цілком випадкові люди, які часто погоджувались йти на вибори, навіть не питаючи, яка партія їх висуватиме. Для тої незначної кількості кандидатів у депутати, які більш серйозно віднеслись до балотування і по-справжньому прагнуть потрапити у Рава-Руську міську раду, як правило, назва партії, яка їх висуватиме, не була головним критерієм, адже більшість з 159 кандидатів – непартійні люди. Саме цим можна пояснити, що на різних виборах чимало досвідчених кандидатів у депутати Рава-Руської міської брали представляли різні партії. Однак, не будучи їхніми членами, говорити про т. зв. «колобків», «політичних маріонеток» чи «тушок», як прийнято нарікати на деяких народних депутатів України, не варто. Бо як казала одна равчанка після чергового скандалу між депутатами – «У місті не може бути партій. У всіх повинна бути одна партія – Рава-Руська».

Тому равчанам, як й іншим громадам, при виборі кандидата, в першу чергу, варто звертати увагу на його прізвище, а не приналежність до партії. Адже поділ на партії, який українці звикли сприймати з екранів телевізорів, існує хіба що на рівні Верховної Ради і, можливо, обласних рад. На місцевому ж рівні для більшості кандидатів у депутати і самих депутатів приналежність до партії чи висунення від політичної сили є, як правило, умовним явищем і відбувається ситуативно.

Настоятель церкви св. Юрія у Раві-Руській отець Іван Іваничко наприкінці однієї з Служб Божих сказав про кандидатів у депутати міської ради наступне: «Вибирайте дитину з господарського дому». 

Тому для мешканців Рави, які справді хочуть мати нормальну та відповідальну владу, в першу чергу, варто звертати увагу на те, що зробили і можуть зробити кандидати у депутати, голосувати на них, зважаючи на прізвище, а не партію, яка їх висунула.. Адже майже всі вони – равчани і виборці їх дуже добре знають. А партії – це, як показують попередні вибори, речі мінливі.

Андрій Бучко, газета “Прикордоння” №11 (70) від 9 жовтня 2015 року

*На фото: «Свобода» до Рава-Руської міської ради висунула найбільше кандидатів, віком до 30 років – 15 з 23. На фото: перший – в.о. міського голови, секретар міської ради та перший кандидат від «Свободи» на виборах у Рава-Руську міську раду, 27-річний Микола Зінько, другий – кандидат у депутати від «Свободи», 22-річний Назар Вовк, третій – кандидат у депутати від «Свободи», 21-річний Василь Шокало. Фото зі сторінки Миколи Зінька у соціальній мережі «Вконтакті»

 

Comments

comments