Гімназія та дитсадок «Вишенька» будуть з теплом

У Раві-Руській будуть реконструювати котельню та теплові мережі двох навчальних закладів – школи-гімназії та дитсадка №1 «Вишенька».

Нагадаємо, у грудні минулого року у місті відкрили дві сучасні котельні – на території дитсадка №3 та професійного ліцею. Перша працює завдяки теплоті, взятої з навколишнього середовища, друга – на подрібненій деревині.

Саме на зразок котельні Рава-Руського професійного ліцею, але меншу, облаштують нову котельну на території дитсадка №1 «Вишенька», яка і обігріватиме дошкільний навчальний заклад. Як і у першому випадку, роботи з реконструкції котельні відбуватимуться за кошти інвесторів. Наразі Рава-Руська міська рада ухвалила відповідне рішення, відповідно до якого повинен бути проведений конкурс на право отримання об’єкта теплопостачання в оренду після проведення відповідної організаційно-технічної підготовки об’єкта.

– Зараз наші юристи працюють над оцінкою вартості робіт, але ми вже замовили котли. Крім того, старе майно котельні потрібно списати. Як тільки ці питання будуть вирішені, розпочнемо роботи – зробимо ремонт, замінено труби і почнемо монтувати обладнання, – розповів інженер ТЗОВ «Рава-Руська телпостанція» Мирон Терех.

Котельню планують запустити до 1 жовтня. Садочок, за словами інвесторів, без тепла не залишиться. Реконструкція котельні ж обійдеться у 600-800 тис. грн. Усі роботи відбуватимуться за кошти інвестора. У майбутньому до котельні можуть підключити так звані «шпалозаводські будинки» по вул. Драгоманова. Але, за словами інвесторів, все залежить від їхніх мешканців.

Окрім реконструкції котельні у дитячому садку №1, інвестори також реконструюють теплові мережі Рава-Руської школи-гімназії та підключать її систему опалення до котельні професійного ліцею, яка розташовується поряд. 

– Діюча котельня школи-гімназії працює на вугіллі, є зношеною, не відповідає державним будівельним нормам та потребує реконструкції, – йдеться у пояснювальній частині рішення Рава-Руської міської ради.

Інвестори розповіли, що вже замовили труби і робитимуть повну реконструкцію мереж і до ліцею, і до гуртожитку.

– Хочемо повністю замінити труби на сучасні ізольовані, щоби були менші тепловтрати і надійне теплозабезпечення, – розповів Мирон Терех. – Також вже розроблений проект, який потрібно погодити. Тоді приступимо до робіт. Почнемо зі сторони гімназії аби до 1 вересня завершити роботи на її території. 
Інвестори запевняють, що до опалювального сезону всі робити завершать. У наступному році вони планують підключити до котельні Рава-Руську школу №2.

– У кількох корпусах школи №2 стоять п’єци, там, всередині, потрібно зробити розводку, тобто провести труби і поставити батареї. Це в компетенції відділу освіти. Тоді зможемо підключити і цей навчальний заклад до нашої котельні, – додав Мирон Терех.

Нагадаємо, котельні Рава-Руського професійного ліцею реконструювали у минулому році за 2,5 мільйона гривень грошей інвесторів. 

Захар Негода, газета “Прикордоння” №9 (68) від 15 серпня 2015 року

 

Comments

comments