Рава-руська гімназія – у «десятці» найкращих шкіл України!

Український Центр Оцінювання Якості Освіти склав рейтинг загальноосвітніх навчальних закладів. У першу «десятку» рейтингу потрапила і НВК «Рава-Руська школа-гімназія».

В основі рейтингу – результат випускників шкіл зі всієї України на зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) з української мови та літератури. Рейтинг побудовано з урахуванням середнього тестового балу, які отримали випускники шкіл,  відношення середнього тестового бала випускників закладу до середнього бала випускників району, де розташований навчальний заклад, кількість випускників навчального закладу, максимальний тестовий бал, який отримали випускниками навчального закладу.

Для участі в рейтингу було обрано 7 тис. 764 школи з усієї України.

Так, у рейтингу шкіл, Рава-Руська гімназія опинилася на дев’ятій сходинці поруч із навчальними закладами Києва, Львова, Івано-Франківська та Дніпропетровська. До слова, у першій «десятці» Рава-Руська гімназія, а також гімназія Калуша – єдині навчальні заклади, які розташовані у містах, що не є обласними центрами. 

Зазначимо, що гімназія з Рави стала кращою від таких закладів, як, зокрема, київський ліцей «Наукова зміна» (10 місце), Львівський фізико-математичний ліцей (12 місце),  Класична гімназія при Львівському національному університеті імені Івана Франка (18 місце).

Директор Рава-Руської гімназії Іванна Данкевич зізналася, що була шокована, коли дізналася про те, що її школа зайняла таке високе місце у рейтингу, однак результат, які показали учні гімназії, за її словами, для неї був очікуваним.

– Гімназія ніколи не мала нижчого показника здачі ЗНО з української мови, ніж 9,1 бала, ну, а цього року він становить 9,6. Це не може не тішити, – зазначила Іванна Володимирівна.

Іванна Данкевич розповіла, що п’ятеро учнів гімназії склали ЗНО з української мови на 11 балів, а шестеро – на 10. Це, за її словами, досить високий показник. Директор також поділилась секретом успіху своїх випускників.

– Високого результату було досягнуто завдяки спільним зусиллям. Не можу виділити чиюсь працю в меншій чи більшій мірі. Випускники старались. Вчитель української мови та літератури – Мирослава Борейчук, батьки та в окремих учнів репетитори, спостерігаючи за їхньою наполегливою працею, всіляко підтримували та допомагали у підготовці до тестування з української мови. Велику роль також зіграло й те, що учні працювали за філологічним профілем, тобто 4 уроки української мови та 4 уроки української літератури в тиждень, – зазначила Іванна Володимирівна.

Що цікаво, у «п’ятірку» найкращих шкіл Жовківського району у рейтингу потрапили всі чотири школи Рави-Руської! Так, Рава-Руська школа №2 зайняла 171 місце, Рава-Руська школа №1 – 620, Рава-Руська школа-інтернат – 1096.

Влада Ковальчук, газета “Прикордоння” №9 (68) від 15 серпня 2015 року

Comments

comments