“Локомотив” у першому колі

Матчем проти «Галичини» з Великого Дорошова «Локомотив» закінчив пер- ше коло. І це саме час для підведення проміжних під- сумків виступу команди з Рави-Руської, проаналізувати її футбольні здобутки і помилки.

У першому колі команда про-вела сім матчів, в яких здобула п’ять перемог та зазнала двох поразок з різницею м’ячів 16-10. У середньому за гру команда забивала 2,3 м’яча, а пропускала – 1,45. У кінцевому результаті, на екватор чемпіонату «Локомотив» прийшов на першому місці, випередивши ФК «Красне» лише за додатковими показниками.

Статистика свідчить, що команда сповідує доволі атакувальну схему гри, але при цьому не погано і захищається. У більшості матчів команда з Рави-Руської мала відчутну перевагу над суперниками, створюючи велику кількість моментів для взяття воріт, але їх реалізація в багатьох випадках бажала б бути кращою.

Були у цьому колі і дві прикрі поразки – та ще й від представників Жовківщини. Хоча, як кажуть, без поразок немає перемог, тож будемо надіятись, що вони зроблять рава-руську команду лише сильнішою.

Перед сезоном команду поповнила низка новачків. Відзначимо, всі вони добре вписались у колектив і зараз важко собі уявити командну гру без них. А зараз спробуємо проаналізувати гру команди по ланках і гру кожного гравця зокрема.

Усього у матчах першого кола тренерський штаб використав 19 гравців, серед яких 3 воротарі.

Воротарі.

Місце основного голкіпера команди у цьому чемпіонаті міцно зайняв новачок команди Роман Білий (на фото). Незважаючи на те, що він відновлюється після дуже важкої травми, його гра є надійною, хоча і не обходилось без помилок. Доволі важливим фактором його гри є те, що він добре керує діями захисту. Його дублерами у цьому чемпіонаті є минулорічний основний страж воріт Віталій Старчак і Мар’ян Чорнобай.

Захист.

Тандем центральних захисників у цьому сезоні складають новачок Іван Дещиця (на фото) і Віталій Чорний. Їхня гра стала справжнім відкриттям чемпіонату – настільки злагоджено і тактично грамотно вони діяли. Віталій в команді також є штатним пенальтистом – у першому колі він тричі пробивав пенальті і тричі їх реалізував. 

Праворуч в захисті всі матчі практично без замін відіграв Володимир Стельмах. Цього року його гра стала більш впевненою, і, найголовніше, він почав діяти більш спокійно, не піддаючись на провокації суперників. Завдяки цьому він перестав отримувати попередження і вилучення.

Зліва в захисті тренер використовував двох гравців – досвідченого Ярослава Старчак та Ігоря Фурсу, який минулого року грав на позиції центрального оборонця. Загалом, захист відіграв надійно, помилок було небагато. Виключенням став матч проти «Галичини», однак відзначимо, у тій грі погано відіграла вся команда загалом.

На заміну в захист виходив універсал Мар’ян Заблоцький.

Півзахист.

Як і серед захисників, одним з лідерів команди став новачок Олег Марчук (на фото), який діє на позиції опорного хавбека. Окрім своїх прямих обов’язків з руйнування атак суперників, практично всі атаки «Локомотива» проходили за його безпосередньою участю. Він встигав як віддавати передачі, так і самому забивати голи.

Також в півзахисті у цьому році новими барвами розкрився Бойко. Його тренер перевів з центру півзахисту на фланг, де він досить добре вписався. А ось Вивроцький у першій половині чемпіонату зіграв дещо нижче своїх можливостей. Досить рідко можна було бачити його кинджальні проходи по флангу, хоча, відзначимо, якщо вони вже проходили, то було «гостро».

Дещо нижче своїх можливостей розпочав чемпіонат Степан Щигол. А ось під кінець кола він заграв як колись – знову почав забивати важливі голи. Варто згадати лише переможний гол проти ФК «Красне» чи переломний гол проти «Старту».

У резерві команди серед півзахисників на полі з’являлися досвідчений екс-капітан команди Олег Зінько, молодий Іван Кобринець та гравець «молодіжки» Микола Дуркалевич. Останні двоє помітно прогресують на протязі останніх двох років і за належного ставлення до тренувального процесу скоро місце в «основі» їм буде гарантовано.

Напад.

Тандем нападників Мізерник–Дацишин став справжнім жахом для захисників команд-суперниць. Мізерник (на фото), завдяки своїй швидкості і напору, вигравав практично всі єдиноборства у опонентів. Його гра чимось нагадує гру відомого українського нападника Романа Зозулі – він так само багато працює, багато створює і небагато реалізовує, але, будемо надіятись, останнє – це лише адаптація і в другому колі кількість забитих ним голів збільшиться. До його партнера по атаці Ореста Дацишину також є велика претензія до реалізації ним гольових моментів. Хоча у старанності на футбольному полі йому не відмовиш.

У резерві команди серед нападників є досвідчений Іван Заблоцький та молодий Володимир Богуш. До останнього у тренерського штабу було дуже багато претензій – навіть в одному з матчів його замінили через 4 хвилини так як він не реалізував супершанс із взяття ворі. Але тут справа має два кінці. Можливо, він просто не має ігрової практики або ж не впорався з емоціями.

Тренер.

Відомо, що ініціатива виступів на обласному рівні вийшла саме від головного тренера «Локомотива» Романа Самчука. І, зауважмо, ініціатива – хороша і дієва. Змагання – значно цікавіші ніж районна першість, матчі – більш видовищні, більше інтриги. Сам же Роман у цьому чемпіонаті показав себе як хороший тренер, змінивши тактику гри практично у всіх ланках – згадати хоча б гру захисників у лінію. Тренер деяким гравцям змінив амплуа та і тактичних новинок у грі команди з’явилось чимало. А чи не найбільшим плюсом його як тренера стала трансферна політика: усі запрошені гравці підсилили гру і легко влились в колектив. 

Ігор Брик, газета “Прикордоння” №8 (67) від 18 липня 2015 року

Comments

comments