Магерівській філії Рава-Руської дитячої музичної школи – чверть століття!

Коли яскравими барвами квітів вкривається земля, стоголосо дзвенить пташиний спів і сонце торкається обличчя теплим усміхом, розумієш – весна прийшла, на порозі – літо. Саме в цей чудовий час Магерівська філія Рава-Руської дитячої музичної школи (далі – ДМШ) святкує свій 25-річний ювілей. Створена в 1990 році на базі Магерівської середньої школи з ініціативи її колишнього директора Валентини Копини, філія гостинно відкриває дітям двері у світ музичного мистецтва.  

За 25 років роботи Магерівську філію Рава-Руської ДМШ закінчило понад 60 учнів, 10 з них продовжили навчання у музичних закладах вищих рівнів акредитації: Іван Конєв, Галина Березницька, Андрій Шостак, Наталія Кожушко, Юлія Черник, Богдан Кожушко, Олеся Лопата, Оксана Лопата, Ольга Милькус, Юлія Капітан.

Зараз учні Магерівської філії навчаються на чотирьох відділах: фортепіанному, струнно-смичковому, струнно-щипковому та теоретичному. 
Роботу на теоретичному відділі розпочали викладачі Богдан Кожушко, Наталія Корпало, Марія Маслюк та Лариса Кожушко.  Сьогодні уроки сольфеджіо та музичної літератури відвідує понад двадцять учнів. 

Вихованці філії неодноразово відвідували Львівський академічний театр опери та балету ім. С.Крушельницької (слухали оперу «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського, «Наталку Полтавку» М.Лисенка та балет “Білосніжка та семеро гномів” Б.Павловського), а також «Симфонічні ранки» у Львівській обласній філармонії, меморіальний музей Соломії Крушельницької.

Викладач відділу Лариса Кожушко підготувала до друку навчальні матеріали із предмету «музична література» (видавництво «Бережани», 2007 р.) та Всеукраїнського навчально-методичного видання «Музична школа» (видавництво “Компанія «Менеджмент – ХХІ», Київ, 2010-2011). 

Гри на інструментах – гітарі та акордеоні – навчає завідувач філії, старший викладач вищої категорії Богдан Кожушко. 
Першими учнями класу з фаху «акордеон» були Іван Конєв та Ольга Гера, які закінчили школу в 1995 році.  Перший учень поступив на навчання у Львівське музично-педагогічне училище ім.Ф.Колесси, а в 1998 році – у Чернівецький національний університет ім.Ю.Федьковича. З 2001 по 2007 рік він працював у Рава-Руській ДМШ на посаді викладача з фаху «акордеон».

Випускники-акордеоністи класу Богдана Кожушка: Михайло Бенко, Олена Пашніна, Галина Климко, Оксана Волинець, Зоряна Білецька, Андрій Шостак, Богдан Думич, Ігор Бокало, Богдан Кожушко, Дмитро Жук, Василь Пилипець.

 Андрій Шостак (випуск 2002 р.) після закінчення Львівського державного музичного училища ім.С.Людкевича поступив у Національну музичну академію ім.П.Чайковського у місті Києві (викладач – Євгенія Черказова). Він – лауреат багатьох всеукраїнських конкурсів виконавців на народних інструментах.

 Богдан Кожушко (випуск 2007 р.) ще в час шкільного навчання став дипломантом обласного конкурсу виконавців на народних інструментах (2006 р., Львів) та конкурсу-огляду «Юні таланти Львівщини» (2007 р., Львів). У 2008 р. він поступив на навчання до ЛДМУ ім. С.Людкевича (викладач — Лариса Дацина), а у 2012 р. став студентом ЛНМА ім. М.Лисенка (викладач — Ярослав Олексів).

Богдан Кожушко — лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Зокрема, лауреат XXІІІ міжнародного конкурсу акордеоністів-баяністів Consorso Internazionale «Citta di Lanciano» — ІІ премія, Ланчано (Італія, 2013 р.) та лауреат І премії міжнародного інтернет-конкурсу “Internet Music Competition” (Белград, Сербія, 2014 р.).
Серед гітаристів першими випускниками класу були Ігор Корилкевич (1996 р.), Андрій Залужний (учасник обласного конкурсу гітаристів, Львів — 1996 р.,) та Олег Семочко (1997 р.), а також Михайло Чорнописький (2006 р.), пізніше – Віталій Милькус (2010 р.), Юлія Капітан (2011 р.), Любомир Малоїд (2012 р.), Оксана Труш та Христина Милькус (2014 р.).

Фортепіанний клас старшого викладача І категорії Лариси Кожушко почав формуватись із початком роботи Магерівської філії Рава-Руської ДМШ (1990 р.). Серед випускників класу: Віталій Жаріков, Оксана Конєва, Оксана Кунинець, Галина Березницька, Зоряна Мізерник, Наталія Кожушко, Наталія Терлецька, Марія Коман, Оксана Морозюк, Ірина Волос, Ольга Милькус, Катерина Бокало, Ґоара Хачатрян.

На сьогодні у класі викладача Лариси Кожушко навчаються Христина Горбач, Софія Чир, Софія Мурмило, Софія Медвіцька, Мар’яна Шумило  (учні 5-х класів), Юлія Верещак, Василина Харко (учні 7-х класів) та Вікторія Витвицька — випускниця 2015 року. Усі учні навчаються на оцінки «добре» та «відмінно». Дівчата є активними учасниками різноманітних заходів, які проводяться в класі та в школі. Це й щорічний Різдвяний вертеп, звіти класу (грудневий та травневий – до Дня Матері), лекції-концерти (за двадцять років їх було проведено майже тридцять). Найцікавіші з них: «Фортепіанний альбом «Бірюльки» С.Майкапара» (1998), «Мініатюра в творчості композиторів-романтиків: Франца Шуберта, Фридеріка Шопена, Роберта Шумана» (2000), «Танець як форма в музиці» (2002), «Львівська фортепіанна школа: Кароль Мікулі, Галина Левицька, Марія Крушельницька» (2005), «Барвистий метелик Пуччіні» (2006 р.), «Шевченкова поезія – джерело натхнення в  творчості Миколи Лисенка» (2008), «Зустріч із композитором Богданою Фроляк» (2009), «Музичний зоопарк» (2010), «Клавірна творчість Й.С.Баха» (2011), «Все про джаз» (2012) та «Музика французьких композиторів» (2015). 

Учні класу також брали участь в шкільних та обласних конкурсах піаністів: Оксана Кунинець та Галина Березницька – у І турі обласного конкурсу учнів-піаністів старших класів (Рава-Руська, 2000); Наталія Кожушко – у І та ІІ турах обласного конкурсу піаністів ім. Н.Нижанківського (Рава-Руська – Львів, 2000); І турі Галицького регіонального конкурсу ім. В.Барвінського (Рава-Руська, 2002); у І та ІІ турі обласного конкурсу учнів-піаністів старших класів, нагороджена дипломом Львівського обласного відділу культури за успішний виступ (Рава-Руська – Львів, 2003); Ольга Милькус – у І турі обласного конкурсу учнів-піаністів старших класів (Рава-Руська, 2009); Юлія Верещак – у І турі обласного конкурсу учнів-піаністів молодших класів (Рава-Руська, 2010) та у І і ІІ турах обласного конкурсу учнів-піаністів молодших класів (Рава Руська – Львів, 2012).

Троє учнів класу продовжили навчання у Львівських музичних закладах. Це Галина Березницька (ЛНУ ім.І.Франка, факультет культури і мистецтв), Наталія Кожушко (ЛНМА ім. М.Лисенка, оркестровий факультет) та Ольга Милькус (ЛДМУ ім.С.Людкевича, теоретичний відділ, ТНПУ ім. В.Гнатюка).
Клас скрипки у Магерівській філії Рава-Руської ДМШ розпочав свою роботу в 1991 році із приходом сюди молодого спеціаліста – випускниці ЛДМУ ім. Ст.Людкевича Ольги Нижник.  

Першими учнями класу були Марія Шумило, Оксана Бенко, Тетяна Пашніна та Мар’яна Качмар. Марія Камуть, яка навчалась пізніше, брала участь у І та ІІ турах обласного конкурсу виконавців на струнно-смичкових інструментах (2003/04 н.р., Рава-Руська – Львів, концертмейстер – Л.М.Кожушко) та Юлія Черник, яка після закінчення школи поступила і закінчила у ЛНУ ім. І.Франка (факультет “культури і мистецтв”). 

Клас скрипки закінчили також Софія Малетич, Мар’яна Вовк, Юлія Салагуб, Вікторія Зінчук, Уляна Ситник, Нижник Христина, Білецька Василина. 
Сьогодні гри на скрипці навчаються Вероніка Головко, Юлія Головко, Анастасія Грущак, Софійка Харко, Анна Сало, Анна Сирота, Анастасія Думич, Марта Семочко та Марія Головко. 

Учні класу беруть активну участь у звітних концертах Рава-Руської ДМШ.  У 1995-1996 рр. клас скрипки Магерівської філії очолював відомий львівський композитор Роман Цись.

 У філії в різні роки також працювали викладачі Рава-Руської ДМШ Оксана Ласинович (гітара), Степан Вус (духові), Ігор Сковрон (баян, духові), Орест Дева (духові), Наталія Корпало (віолончель), Оксана Солтис (бандура), Марія Маслюк-Веселівська (сольфеджіо, музична література), Віктор Маслюк (духові), Надія Сковрон, Наталія Власова-Чижевська, Олександра Недільська-Сіра (фортепіано). 
Викладачі філії активні учасники різноманітних мистецьких колективів — це і народний оркестр народних інструментів (керівник — Петро Ярмола), камерний ансамбль “Аніма” (керівник — М.Підчеха), “Равське Ретро”, народний сімейний ансамбль “Кожушки” (керівник — Богдан Кожушко).

Лариса Кожушко, газета “Прикордоння” №6 (65) від 6 червня 2015 року

Comments

comments