Нова влада у Раві: хто у ній? Перелік новообраних депутатів міської ради

Місцеві вибори в Україні завершилися і Рава-Руська отримала нових міського голову та депутатів.

З майже 6 тис. равчан, які мають право голосу, участь у голосуваннях на місцевих виборах, за нашими підрахунками, взяло трохи більше 54%. 

Так, новим міським головою Рави-Руської став секретар міської ради шостого скликання та в.о. мера «свободівець Микола Зінько. За нього проголосувало 51,9% равчан (1692 голоси). Це – майже вдвічі більше ніж отримав переможець попередньої мерської гонки. 
Друге місце на виборах мера посів самовисуванець Ростислав Костевич з результатом у 18,5% (603 голоси).

Третім став ще один самовисуванець Юрій Вольський – 16,9% (550 голосів), четвертим – самовисуванець Юрій Пилипишин – 9,7% (315 голосів), п’ятою – самовисуванка Наталія Старчак – 3% (97 голосів).

Перемога Миколи Зінька на виборах зробила його наймолодшим міським головою Рави-Руської в історії. У переддень виборів йому виповнилося 28 років. До нього цей статус мала попередній міський голова Ірина Верещук, яка була обрана у віці майже 31 року.

На виборах депутатів Рава-Руської міської ради найбільше голосів набрала «Свобода», за яку проголосувало 927 виборців (28,9%). Друге місце посіла «Батьківщина» – 557 голосів (17,4%), третє – «Блок Петра Порошенка «Солідарність» з результатом у 507 голосів (15,8%), четверте – «Громадський рух «Народний контроль» з 421 голосом (13,1%), п’яте – «Громадянська позиція» з 259 голосами (8,1%), шосте – Радикальна партія Олега Ляшка з 247 голосами (7,7%), сьоме – «Наш край» з 189 голосами (5,9%) і восьме – «Сила Людей» з 102 голосами (3,2%). Всі політичні партії, які брали участь у виборах депутатів Рава-Руської міської ради, окрім «Сили Людей», потрапили у її сьоме скликання.

Так, найбільше депутатів у Рава-Руській міській раді матиме «Свобода» – восьмеро. П’ятеро представників матиме «Батьківщина», четверо – «Блок Петра Порошенка «Солідарність», троє – «Громадський рух «Народний контроль», по двоє – «Наш край», Радикальна партія Олега Ляшка та «Громадянська позиція».

Отже, новообраними депутатами Рава-Руської міської ради сьомого скликання стали:

Була Ірина Іванівна – «Громадський рух «Народний контроль»;
Зирянова Галина Миколаївна – «Громадський рух «Народний контроль»;
Тітова Раїса Іванівна – «Громадський рух «Народний контроль»;
Кохан Світлана Василівна – «Наш край»;
Осмачко Марія Степанівна – «Наш край»;
Данкевич Іванна Володимирівна – «Блок Петра Порошенка «Солідарність»;
Лявтошлягер Владислав Мар’янович – «Блок Петра Порошенка «Солідарність»;
Галуха Олена Євгенівна –  «Блок Петра Порошенка «Солідарність»;
Пархоменко Олександр Іванович –  «Блок Петра Порошенка «Солідарність»;
Смик Ярослав Ігорович – Радикальна партія Олега Ляшка;
Горяча Ірина Михайлівна – Радикальна партія Олега Ляшка;
Булат Леся Володимирівна –  «Громадянська позиція»;
Зінько Ігор Степанович –  «Громадянська позиція»;
Леськів Роман Миронович –«Батьківщина»;
Кольбух Андрій Васильович – «Батьківщина»;
Пелешко Петро Васильович – «Батьківщина»;
Чобіт Андрій Володимирович – «Батьківщина»;
Нестер Роман Федорович – «Батьківщина»;
Кожушко Володимир Ярославович – «Свобода»;
Якимець Ірина Андріївна – «Свобода»;
Вовк Назар Іванович – «Свобода»;
Галань Микола Ярославович – «Свобода»;
Оливко Назар Ярославович – «Свобода»;
Чорний Михайло Тарасович – «Свобода»;
Горечий Юрій Романович – «Свобода»;
Пилипишин Юрій Ярославович – Свобода».

Новий Закон про місцеві вибори, як і передбачалося, спричинив низку казусів та фактично спотворив результати волевиявлення громадян. Зокрема, у міську раду не потрапило чимало кандидатів, які перемогли на округах, але через рейтингову систему отримали менший відсоток, ніж їхні колеги на виборах по партії, і, таким чином, не стали депутатами. Яскравий приклад – вже згадана «Свобода», 15 кандидатів якої перемогли на округах, але через тонкощі Закону ця політсила сила буде представлена лише вісьмома кандидатами. 

Депутатом, який на виборах набрав найменшу кількість голосів, стала кандидат від «Нашого краю» Марія Осмачко. Вона потрапила у міську раду, набравши 15 голосів на окрузі №15 і, зайнявши тут друге місце. У той же час, кандидат-«свободівець» Андрій Вільчинський на окрузі №10 переміг з результатом у 51 голос виборців, але депутатом не став. Схожою до його ситуації були і результати на округах №1 (набрала найбільше голосів, але не потрапила у міську раду кандидат від «Свободи» Любов Ярема), №3 (Вікторія Усманова, «Свобода»), №6 (Анатолій Чернов, «Батьківщина»), №11 (Зоряна Крупа, «Свобода»), №12 (Володимир Лещишин, «Свобода»), №17 (Віра Басай, «Батьківщина»), №23 (Василь Кожушко, «Свобода»). Тут, а також на багатьох інших округах, визначальну роль зіграли не так результати кандидатів, як в цілому результат партії та явка на окрузі.  

З них окргуги №№6, 10, 11, 12, 16, 17 та 23  залишились без своїх обраних представників у міській раді, в той час як округ №15 матиме тут аж двох своїх кандидатів за підсумками виборів. А перші кандидати від партій у такій ситуації взагалі не представлятимуть жоден з округів міста. Формально цей казус вже усунули на першому засіданні новообраної міської ради, на якому по одному депутату було закріплено за окремим округом. Однак наскільки такий розподіл буде ефективним, в першу чергу, у відстоюванні інтересів мешканців вулиць, яким депутата «призначили», можна лише здогадуватись.

Найвища явка виборців у Раві-Руській становила на округах №20 (вул. Львівська, буд. 2 – 55А, 156 виборців з 232) та №12 (вул. 91-го прикордонного загону, Б.Хмельницького, Сніжна, Р.Шухевича, Б.Лепкого, Сонячна, Тиха, 156 з 231), а найменша – на окрузі №22 (вул. Лісна, Козацька, Проїзна, Березовського, Лесі Українки, 77 з 225).

У порівнянні з попереднім, Рава-Руська міська рада сьомого скликання оновилася на дві третини. Так, з 26 депутатів міської ради 17 – це нові люди (65,4%). З дев’яти депутатів попереднього скликання, які потрапили у нову міську раду, шестеро – представники «Свободи», по одному – Радикальної партії Олега Ляшка, «Батьківщини» та «БПП «Солідарність».

У новій міській раді буде багато жінок. За підсумками виборів, їх сюди потрапило дев’ятеро. Для порівняння, у шостому скликанні з 30 депутатів жінок налічувалось лише п’ятеро.

Серед новообраних депутатів статус «наймолодшого» дістався представнику «Свободи» Назару Вовку, якому – 22 роки. Найстаршим же є депутат від «Батьківщини» Роман Леськів. Йому – 59.

З 26 депутатів Рава-Руської міської ради сьомого скликання найбільше… безробітних. Таких на момент реєстрації кандидатами було аж семеро. Підприємців серед місцевих обранців равчан – четверо, працівників органів місцевого самоврядування та освітян –  по троє, пенсіонерів – двоє, представників усіх інших професій – семеро.

Нова Рава-Руська міська рада, перше засідання сесії якої відбулося 18 листопада, має всі шанси стати найбільш ефективною з точки зору складу депутатського корпусу. Адже, по суті, монополії тут немає жодна з політичних партій і простору для маневрів, як от об’єднання, можливостей та варіантів для створення місцевої «коаліції» тут більш ніж достатньо. Однак цього може і не знадобитися, якщо депутати думатимуть не про політику, а про місто та громаду. Так як чіткого поділу на відстоювання інтересів окремих груп равчан, на перший погляд, у сьомому скликанні Рава-Руської міської ради немає, шанси на це у місцевої влади є доволі хорошими.

Тарас Левко, газета “Прикордоння” №12 (71) від 21 листопада 2015 року

Comments

comments