Дитяче відділення Рава-Руської лікарні можуть закрити

Наприкінці червня стало відомо про рішення начебто закрити дитяче відділення Рава-Руської районної лікарні.

До редакції газети «Прикордоння» звернулися медпрацівники Рава-Руської районної лікарні і повідомили про те, що з 1 жовтня цього року її дитяче відділення буде закрито.

Якщо це станеться, то лікувати дітей у місті буде неможливо, а батьки не лише Рави-Руської, а й найближчої до міста округи змушені будуть возити їх до Жовківської центральної районної лікарні. Загалом, можливість перебувати на лікуванні у Раві-Руській втратить близько 8 тис. дітей.

– На район дали розпорядження скоротити кількість ліжок і це вирішили зробити за рахунок дитячого відділення Рава-Руської районної лікарні, – розповів дитячий лікар Рава-Руської поліклініки Мирон Куц. – У дитячому відділенні у нас існує 20 ліжок, розрахованих на обслуговування 7 тис. 706 дітей приписної зони Рава-Руської районної лікарні.

У лікарні розповіли, що використання ліжкового фонду у дитячому відділенні тут складає понад 116% за перших п’ять місяців цього року. Іншими словами, у відділенні постійно перебувають та лікуються діти, воно є навіть переповненим.

– Закриття дитячого відділення – це нонсенс. До прикладу, якщо після укусу бджоли у дитини трапиться анафілактичний шок, то до Жовкви у лікарню, в такому випадку, її просто не довезуть, вона помре. І схожих випадків є безліч, – додав Мирон Куц. – У нас в лікарні є можливість і прокапати дітей, і зробити відповідні уколи. Якщо його ліквідують, то цього ми робити більше не зможемо.

Лікарі дивуються, що дитяче відділення хочуть закрити повністю, в той час, як кількість ліжок можна було б зменшити за рахунок скорочення по кілька їх з кожного відділення і, таким чином, зберегти дитяче.

У Рава-Руській лікарні обурюються, що всі скорочення в районі відбуваються саме за рахунок їхньої установи, в той час як у Жовківській центральній районній лікарні, якій і підпорядковується медзаклад у Раві, усе залишається без змін. За словами медпрацівників, мова йде як про ліжка, так і про лікарські ставки та цілі відділення. Як приклад, наводять хірургічне, туберкульозне, які у Рава-Руській лікарні ліквідували. Крім того, тут немає низки спеціалістів, які лише один раз на тиждень приїздять сюди зі Жовкви.

У свою чергу, головний лікар Жовківської центральної районної лікарні, якій підпорядковується Рава-Руська районна лікарня, Ігор Шевців розповів, що така ситуація із скороченням ліжок продиктована умовами, в яких відбувається реформування медицини в Україні.

– В Україні триває реформування медицини і нас теж змушують робити якісь зміни. Жовківський район перебуває на третьому – четвертому місці у Львівській області по показнику кількості ліжок у лікарнях на 10 тис. населення. У нас в районі на сьогодні він складає 45. В області він близько 80, – розповів Ігор Шевців.

За словами головного лікаря Жовківської ЦРЛ, у одному районі повинне існувати лише одне дитяче відділення. Однак він запевнив, що до кінця цього року жодної ліквідації не відбудеться – чи то дитячого, чи то будь-якого іншого відділення.

– Ми не знаємо що буде у 2017 році – ні щодо фінансування зокрема, ні як виглядатиме система охорони здоров’я загалом. Тобто, до кінця 2016 року у районі жодних змін по кількості ліжок у лікарнях не буде, – додав Ігор Шевців.

Проте, за словами Ігоря Євгеновича, навіть якщо буде ситуація, коли з 1 січня 2017 року буде ліквідоване дитяче відділення, це не означатиме, що дітей у Раві-Руській лікувати не будуть.

– У таку випадку ми відкриємо соматичне  відділення – об’єднаємо неврологічне, терапевтичне та дитяче. Таким чином, ліжок не скоротимо, а дитячого відділення як такого не буде, – додав головний лікар.

Однак разом із цим Ігор Шевців зазначив, що такі плани будуть реалізовані, якщо Жовківська ЦРЛ керуватиме медициною у районі і надалі.

– Якщо буде хтось інший, до прикладу, область, як це хочуть зробити, тоді я не можу відповідати за ситуацію. Поки я – головний лікар Жовківської центральної районної лікарні, до 1 січня 2017 року жодних змін не буде. 

Тим часом, допоки впевненості у завтрашньому дні щодо існування дитячого відділення Рава-Руської лікарні немає, її медпрацівники уже написали звернення до депутатів Рава-Руської міської ради, депутата Львівської обласної ради Романа Демчини та народного депутата України Володимира Парасюка, які представляють інтереси міста та громади на різних рівнях влади, з проханням допомогти у його збереженні. Наразі триває збір підписів під цим листом як серед медпрацівників, так і серед батьків дітей, яких обслуговують у Рава-Руській районній лікарні.

– У випадку закриття відділення, дітей необхідно буде відвозити до лікарні до Жовкви. Однак робити це щоразу, враховуючи необхідність автомобіля, супроводу медичного працівника, а також важкість захворювання буде дуже проблематично, – зазначили у Рава-Руській лікарні.

Захар Негода, газета “Прикордоння” №4 (76) від 5 серпня 2016 року

Comments

comments