Люди заблокували пункт пропуску “Рава-Руська” + ФОТО

Сьогодні, 4 липня, мешканці прикордонних територій, заблокували дорогу до пункту пропуску “Рава-Руська”. Таким чином, вони вимагають поновити дію Малого прикордонного руху, яку Польща призупинила у ніч з 3 на 4 липня.

Як стало відомо “Прикордонню”, дорогу до пункту пропуску “Рава-Руська” перекрили близько 9.00 год. Мешканці прикордоння, більшість з яких регулярно перетинають кордоною з Польщею на підставі картки Малого прикордонного рух, вимагають негайно скасувати заборону, за якою до 2 серпня українсько-польський кордон дозволено перетинати лише на підставі візових документів.

Спершу рух перекрили 9 автомобілів, однак тепер їх вже більше сотні. Безпосередньо близько трьохсот людей ходять або стоять на пішохідному переході навпроти відділу державної прикордонної служби “Рава-Руська” – за кількасотметрів від самого пункту пропуску. Вони не пропускають транспортні засоби ні до Польщі, ні в Україну. Це стосується всіх без винятку транспортних засобів.

На місці блокування перебуває голова Жовківської районної державної адміністрації Надію Щур.

Між протестувальниками та людьми, які намагаються перетнути кордон, періодично виникають суперечки, які переростають у сварки. Останнім вимагають пропустити їх, оскільки вони не є власниками карток Малого прикордонного руху і перетинають кордон лише на підставі віз. Однак протестувальники на це не зважають. За порядком слідкують щонайменше три патрулі поліції та прикордонники. Рух біля пункту пропуску “Рава-Руська” – паралізований.

Станом на 11.30 год поблизу пункту пропуску перебуває близько 150 транспортних засобів – автомобілів, вантажівок та автобусів.

Comments

comments