Поїзд зі Львова на Варшаву таки курсуватиме через Раву?

Схоже, швидкісний потяг між Варшавою та Львовом, про який точаться розмови вже не перший рік, має всі шанси курсувати через залізничну станцію «Рава-Руська». Принаймні про це можна зробити висновок зі слів посадовців «Львівської залізниці».

Як вже раніше повідомляло «Прикордоння», сполучити Львів та Варшаву швидкісним потягом планувалося ще до початку чемпіонату Європи з футболу 2012 року. В рамках реалізації відповідного проекту «Євроколія» розглядали варіанти, у яких згаданий поїзд міг курсувати або маршрутом Львів – Мостиська – Краків – Варшава, або саме Львів – Рава-Руська – Варшава.

Наприкінці березня стало відомо, що швидкісні поїзди курсуватимуть через прикордонний пункт Рава-Руська — Гребенне. Зараз потяг Львів–Варшава їздить через пункт пропуску Мостиська-Шегині 9 год. Новою ­колією до Варшави можна буде дістатися за 4 год. А польські пасажири матимуть пересадку у Львові дорогою до Києва. Про це повідомляє Gazeta.ua.

Для цього слід прокласти близько 70 км колії до Рави-Руської. Реконструювати там вокзал і стару залізницю до Гребенного завдовжки 7 км. Вартість робіт становить 50 млн євро — майже 1,5 млрд грн.

Львівські обласна адміністрація та залізниця шукають інвесторів.

«Перевозити лише пасажирів — економічно невигідно, — кажуть у прес-центрі Львівської залізниці. — Тому потрібен інвестор, що мав би бізнес в Україні й водночас зацікавленість у перевезенні вантажів за напрямом Львів–Варшава. Це може бути як європейський, так і китайський партнер. Доки не знайдемо його, про терміни говорити рано».

Для обслуговування маршруту зі Львова до Варшави Львівська залізниця залучить рухомий склад українського виробництва. Закуплять чотири потяги Крюківського вагонобудівного заводу.

Європейська колія завширшки 1435 мм, українська — 1520 мм.

Тарас Левко,
за матеріалами Gazeta.ua, газета “Прикордоння” №2 (74) від 27 квітня 2016 року

Comments

comments