Люди та міський голова борються за скандальні земельні ділянки

Міський голова Рави-Руської не зміг довести незаконність затвердження кварталу і, відповідно, виділення громадянам земельних ділянок у по вул. Драгоманова.

Нагадаємо, скандал щодо виділення земельних ділянок у кварталі по вул. Драгоманова виник у 2014 році, коли депутати Рава-Руської міської ради шостого скликання кілька разів відмовлялися підтримати рішення про затвердження його проекту. Спершу аргументами депутатів, зокрема, тодішнього голови земельної комісії Степана Хира, було начебто допущення помилок при розробці детального плану. Згодом, інший депутат, Степан Смут, говорив, що на місці кварталу багато років начебто була передбачена ділянка для будівництва нової школи. Останню тезу підхопили окремі вчителі міста, переважно – пенсіонери, які навіть писали гнівні статті до газет, мовляв, землю «під нову школу» «роздерибанили».

Іншу думку мали міський голова та депутатська меншість у міській раді, а також громадяни, які написали заяву на виділення їм земельних ділянок у кварталі по вул. Драгоманова. Зокрема, свою позицію вони аргументували тим, що розроблення згаданого кварталу відбувалося досить тривалий час і передбачало, окрім рішення про його затвердження, також і рішення про надання дозволу на його розробку, яке до цього ухвалили депутати, а також місяць громадських обговорень, протягом якого жодних скарг, зауважень чи пропозицій до міської ради так і не надійшло.

Зрештою, 9 липня 2014 року на засіданні сесії Рава-Руської міської ради депутати проголосували рішення про затвердження кварталу по вул. Драгоманова, а також виділили там земельні ділянки дев’ятьом громадянам. З присутніх депутатів на засіданні сесії 14 проголосувало «за», ще один – підтримав проект рішення по телефону, попередньо повідомивши міського голову, що не зможе перебувати на засіданні сесії. Оскільки «за» ухвалення рішення проголосувало 15 з необхідної щонайменшої кількості 16 депутатів, що складало на той час половину від кількості депутатів Рава-Руської міської ради, мер скористалася правом свого голосу і теж віддала свій голос «за».

Після цього голосування і виник скандал щодо начебто незаконного ухвалення рішення, порушення регламенту міської ради та законодавства. 

У серпні минулого року тоді ще секретар Рава-Руської міської ради Микола Зінько, який також був і виконувачем обов’язків мера міста, подав до суду позовну заяву, у якій просив визнати незаконним та скасувати згадане рішення «Про затвердження «Детального плану території кварталу індивідуальної житлової забудови по вул. Драгоманова в м. Раві-Руській…» від 9 липня 2014 року. На думку Миколи Зінька, воно було ухвалено «з грубим порушенням норм чинного законодавства України», «регламенту Рава-Руської міської ради». Свою позицію він аргументував тим, що під час голосування за згаданий проект рішення голосів депутатів було недостатньо від мінімальної кількості для прийняття рішень, через що тодішній міський голова Рави-Руської Ірина Верещук зателефонувала до депутата, який не перебував на сесії, аби він у телефонному режимі «проголосував» «за». Цим депутатом, до речі, був однопартієць Миколи Зінька Юрій Порохнавець.

Микола Зінько, який на момент звернення до суду був в.о. міського голови, позивався проти Рава-Руської міської ради, яку і очолював. 

Громадяни, які отримали земельні ділянки у згаданому кварталі, про те, що у суді розглядається питання, яке автоматично може позбавити їх нерухомого майна, дізналися не одразу. 

– На той момент судові засідання вже тривали і ось-ось мала бути відповідна постанова суду щодо позовної заяви, – розповіла Олександра Чернецька, синові якої було виділено земельну ділянку у кварталі по вул. Драгоманова. – Ми одразу звернулися до суду аби нас залучили до процесу розгляду справи як третю сторону.

Загалом до суду звернулися майже всі громадяни, яким було виділено земельні ділянки і які вже вклали кошти у виготовлення відповідної документації. 

Жовківський районний суд своєю ухвалою задоволив клопотання адвоката громадян про залишення позову Миколи Зінька без розгляду у зв’язку з пропущеним ним строку звернення з позовом.

– У суді мені пояснили, що я протермінував із поданням позову, оскільки це робиться не пізніше як протягом півроку після події, – розповів міський голова.

За словами Миколи Зінька, у той час, коли було ухвалено рішення про затвердження детального плану у кварталі по вул. Драгоманова, він перебував у зоні проведення АТО і не знав про те, які рішення ухвалюють депутати на засіданнях сесій. Він звернувся з апеляційною скаргою до Львівського апеляційного суду щодо поновлення строку звернення до апеляційного суду з позовом щодо скасування рішення «Про затвердження Детального плану по вул. Драгоманова».

– Відповідних змін у законодавство не було внесене, тому, за словами судді, я, як депутат міської ради, повинен був знати про те, що відбувалося на засіданнях сесій, – зазначив міський голова.

Таким чином, Львівський апеляційний суд залишив апеляційну скаргу Миколи Зінька без задоволення.

На момент подання позовної заяви до суду більшість громадян, яким у згаданому кварталі виділили земельні ділянки, встигли заключити відповідні договори, оплатити і отримати проект технічної документації. Проте позов Миколи Зінька, за їхніми словами, міг призвести до того, що вони могли позбутися земельних ділянок і витрачених на їх оформлення коштів.

Окрім того, депутати Рава-Руської міської ради 22 травня 2015 року ухвалили рішення, в яких відмовили у затвердженні проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок згаданим громадянам у кварталі по вул. Драгоманова. Самі ж громадяни звернулися до суду з позовами, у яких просили Феміду скасувати це рішення міських обранців. Суддя позови задовольнив і скасував рішення депутатів шостого скликання.

Однак на цьому скандал не вичерпався. За словами міського голови Миколи Зінька, інші громадяни, яким не було відомо про рішення щодо затвердження детального плану кварталу по вул. Драгоманова, можуть звернутися і зараз до суду з позовом щодо його скасування.

– Після оприлюднення відповідної інформації на своїй сторінці у соціальних мережах, до мене почали звертатися люди з цього приводу. Якщо подібну позовну заяву подасть хтось інший, наприклад, із мешканців міста, які тільки-но довідались про виділення земельних ділянок, для них ці норми не діють. Це передбачено законодавством, – зазначив Микола Зінько.

У свою чергу, громадяни, які отримали рішення про виділення земельних ділянок у кварталі по вул. Драгоманова та мають виготовлену технічну документацію, невпевнені у тому, що знову, звернувшись до Рава-Руської міської ради, депутати вже нового скликання не ухвалять такого ж рішення, як це зробили обранці попередньої каденції, тобто, про відмову затвердити технічну документацію.

Зрештою, скандал щодо кварталу по вул. Драгоманова ще не закінчився.

Андрій Бучко, газета “Прикордоння” №2 (74) від 27 квітня 2016 року

P.S. Як стало відомо “Прикордонню”, на засіданні сесії Рава-Руської міської ради, яке відбулося 10 червня цього року, депутати знову не підтримали рішення про затвердження технічної документації земельних ділянок громадян по вул. Драгоманова.

Comments

comments