У школі №1 розберуть пічки

У Рава-Руській середній школі №1 цього року можуть встановити систему опалення. Наразі це – основне завдання, яке стоїть перед навчальним закладом.

Досі тепло у школі з майже 70-річною історією забезпечується шляхом пічного опалення, що є вкрай неефективним, оскільки не забезпечує відповідного температурного режиму у класних приміщеннях.

Педагогічний та батьківський колективи неодноразово зверталися до відповідних органів влади з листами, у яких вказували про порушення теплового режиму у школі і необхідності заміни пічного опалення на центральне. 

Щоразу у школі опалюється 56 печей. У них немає відповідної тепловіддачі, коефіцієнт корисної дії є низьким. Разом з тим, що класні приміщення є дуже високими (школа розміщується у будівлях, зведених ще у австрійські часи, – Авт.) і шкільні коридори не опалюються встановити потрібний температурний режим, 18 – 21 градус за Цельсієм, як це передбачають санітарні норми, ми не можемо. В різних класах у різні дні буває різна температура, – розповіла директор Рава-Руської загальноосвітньої школи №1 Ірина Грицишин. – Щороку нам обіцяли якось ситуацію вирішити, однак цього не було. 

Ініціативна група з реконструкції системи опалення у школі у лютому цього року відвідала звіт голови Жовківської РДА, де також перебував голова Львівської ОДА. Там представники школи зачитали відповідного листа зі зверненням і, таким чином, проінформували їх щодо ситуації із опаленням у школі.

«У школі під час зимового періоду ми не можемо організувати повноцінний навчально-виховний процес, оскільки батьки через низьку температуру в коридорах та спортивному залі, відсутність опалення в шкільних коридорах, переодягальнях спортивного залу не відпускають дітей до школи», – йшлося у зверненні.

За словами представників школи, в окремі дні температура у згаданих приміщеннях коливалася від -2 до +7 градусів за Цельсім. При відчутному зниженні температури уроки відвідують лише 1-3 дітей з кожного класу, а то й зовсім ніхто. Через це вчителі не можуть забезпечити виконання навчальної програми.

Батьки та вчителі вимагали передбачити у бюджеті району кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації та замінити печі на централізоване опалення у школі.

Після спілкування з керівниками району та області ситуація зрушилась з місцях. Відділ освіти Жовківської РДА, за дорученням Департаменту освіти і науки Львівської ОДА, провів службове розслідування, за результатами якого інформація батьків учнів та вчителів школи №1 була підтверджена. Таким чином, на цей рік заплановано реконструкцію системи теплопостання.

Було зібрано робочу групу з представників районної та місцевої влади, школи, ймовірного майбутнього постачальника тепла (ТзоВ «Рава-Руська теплостанція»), на якій було погоджено план дій. 

Зокрема, реконструкцію системи опалення будуть робити двома шляхами – за кошти бюджету та гроші обласного конкурсу мікропроектів. Перше – це реконструкція системи опалення у спортивному залі та головному корпусі, яка передбачає 740 тис. грн., друге – ті ж роботи у другому навчальному корпусі, на які передбачено 268 тис. 574 грн.

– Для участі у мікропроекті школа повинна була зібрати 10% від його загальної вартості, що складає близько 27 тис. грн. Це ми зробили, – додала директор школи №1.

Нова система теплопостачання працюватиме на біопаливі, а для опалення повинні облаштувати відповідну котельню на території школи – за таким же принципом, як котельні на території Рава-Руського професійного ліцею та дошкільного навчального закладу №1. Саме підприємство, яке у згаданих навчальних закладах облаштувало котельні і забезпечує приміщення теплом, ТзОВ «Рава-Руська теплостанція», робитиме це і у школі №1 за власні гроші, відповідно, постачатиме сюди тепло.

Виконання відповідних робіт заплановане на травень – серпень цього року.

Захар Негода, газета “Прикордоння” №2 (74) від 27 квітня 2016 року

 

 

Comments

comments