У Раві виділятимуть 137 земельних ділянок

23 березня у Рава-Руській міській раді відбулося громадське обговорення проекту детального плану кварталу індивідуальної житлової забудови у кварталі вул. Лісної – Грушевського (в районі гори Вовковиця, – Авт.).

На громадських зборах перебували міський голова, секретар Рава-Руської міської ради, деякі міські депутати, громадяни та представники підприємства, яке займалося розроблення проекту детального плану.

У проекті нового кварталу передбачено 137 земельних ділянок з перспективою збільшення їхньої кількості до 180. Площа кожної ділянки складає 0,08 га. У новому кварталі планується створення восьми нових вулиць.

Загалом, квартал розкинувся на майже 30 гектарах поруч із лісом та колишньою військовою частиною. Окрім власне земельних ділянок під індивідуальну житлову забудову, площа яких складає 36,6% території кварталу в цілому, тут передбачено земельні ділянки для дошкільного навчального закладу, закладів торгівлі, аптеки, автостоянок, автодоріг, озеленення, ліній електропередач тощо.

Дозвіл на розробку проекту детального плану у згаданому кварталі дали депутати ще попередньої каденції у грудні 2014 року. Тоді і згодом йшла мова про те, аби його передбачити для учасників Антитерористичної операції на Сході України. Однак чи справді це буде так наразі невідомо.

– Усе залежить від того, скільки буде учасників АТО, – розповів міський голова Рави-Руської Микола Зінько у коментарі «Прикордонню». – В першу чергу, земельні ділянки виділятимуть саме їм, однак як саме це відбуватиметься наразі не знаємо – потрібно, аби це питання обговорили депутати.

Мер пояснив, що серед учасників АТО, які написали заяви на виділення земельних ділянок у Раві-Руській, є й такі, які проживають у навколишніх населених пунктах, але правом одержати її в рідному селі не скористались, попри те там вже розроблені квартали і навіть було виділено земельні ділянки, однак вони вирішили написати відповідну заяву саме у Раві.

Наразі ж, за словами Миколи Зінька, у Раві-Руській земельні ділянки одержали 18 учасників АТО.

– Якби не було потреби забезпечити земельними ділянками учасників АТО, то міська рада не розробляла б кварталу по вул. Лісній – Грушевського, оскільки зовсім недавно було виділено майже 400 земельних ділянок у сусідньому кварталі, по вул. Лісній, – зауважив Микола Зінько.

Крім того, очільник міста зазначив, що зараз відбувається інвентаризація земельних ділянок на території міста, яка має показати, де і скільки земельних ділянок у вжезатверджених кварталах ще є вільними.

У п’ятницю, 22 квітня, депутати Рава-Руської міської ради повинні були розглянути питання про затвердження детального плану. Після цього повинне відбутися затвердження назв вулиць та присвоєння адрес земельних ділянок і лише тоді відбуватиметься процес їх виділення громадянам. Як повідомили у міській раді, цього варто очікувати не раніше травня – червня цього року. До того часу, за словами Миколи Зінька, равчани можуть подавати свої пропозиції щодо назв вулиць на адресу Рава-Руської міської ради.

Захар Негода, газета “Прикордоння” №2 (74) від 27 квітня 2016 року

P.S. Після здачі газети в друк стало відомо, що депутати Рава-Руської міської ради таки затвердили проект кварталу індивідуальної житлової забудови по вул. Лісній – Грушевського.

Comments

comments