У “Раві-Руській” фіскали виявили зайвого товару на понад мільйон

Нещодавно у зону митного контролю пункту пропуску «Рава-Руська – Гребенне» в напрямку «в’їзд в Україну» заїхав вантажний транспортний засіб під керуванням громадянина України. Як підставу для переміщення товару «одяг та промислові товари» до митного контролю водій подав документи, згідно з якими відправником та продавцем товару є компанія з Великобританії, отримувачем – одне з ТОВ м. Києва. Заявлена вага товару – 10 316,29 кг, вартість – 29 071,78 доларів США, що на день ввезення, згідно з курсом Національного банку України, відповідає сумі 775 855 гривень. 

Під час митного контролю здійснено повний огляд переміщуваного вантажу та виявлено рахунок-фактуру на частину переміщуваного товару. Відповідно до неї вартість 4 627 кг товару – 42 496,36 Євро, що на день ввезення становило 1 281 674 грн. Продавцем зазначеної частини товару вказано компанію з Нідерландів, а отримувачем – іншу компанію в Києві.

За поясненнями водія товар було завантажено в Польщі та надано пакет документів, з яким він в’їхав в Україну і подав до митного контролю.

Згідно з контрактом цю зовнішньоекономічну операцію укладено між одним із ТОВ м. Києва та компанією з Великобританії, директором якої є громадянин Кіпру. Отже, керівник компанії відправив товар на адресу українського отримувача з приховуванням від митного контролю через подання митному органу України як підстави для переміщення товару документів, що містять неправдиві дані щодо ціни, відправника, продавця, одержувача та вартості товару.

Такі дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Весь товар вилучено. Справу скерують до суду.

ДФС у Львівській області

Comments

comments