На Жовківщині педагога оштрафували за хабарництво

Завідувача кафедри будівельних конструкцій Львівського національного аграрного університету (ЛНАУ) професора Івана Добрянського, якого у січні затримали на хабарі, оштрафували на 18,7 тис. грн із забороною займати посади, пов’язані із організаційно-розпорядчою роботою. Таким чином Добрянський більше не зможе завідувати кафедрою. Про це повідомило ZAXID.net ще у вересні.

Як встановило слідство, Іван Добрянський щонайменше двічі вимагав у своїх студентів хабарі. Зокрема, у грудні 2017 року він отримав від 800 грн за успішний захист студентом курсової. Пізніше він, будучи членом екзаменаційної комісії, вимагав у студента 500 доларів за успішний захист дипломної роботи. Студент приносив кошти викладачу в кабінет частинами: 5 тис. 730 грн, 5 тис. 730 грн та 3 тис. грн. Під час передачі останньої частини суми Івана Добрянського затримали правоохоронці.

Тоді поліція повідомила, що підозрює Добрянського у тому, що він отримав від студентів майже 100 тис. грн хабарів. Однак із судового вироку випливає, що у підсумку викладача звинуватили в отриманні 15,8 тис. грн хабарів.

Суддя Жовківського райсуду Володимир Мікула оштрафував Добрянського на 15,3 тис. грн з позбавленням права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням організаційно-розпорядчих обов’язків протягом двох років.

На момент публікації новини виданню не вдалося отримати коментар керівницва університету стосовно цієї ситуації.

Видання зазначило, що Іван Добрянський подавався на посаду ректора Львівського аграрного університету восени 2017 року, однак набрав лише 8,1% голосів.

До слова, вирок був винесений викладачу 11 вересня, а 12 жовтня він набрав законної сили.

Comments

comments