У Народному домі ремонт зробили, але не закінчили

28 червня Народний дім у Раві-Руській вперше за рік відчинив двері для мешканців та гостей міста. Там були проведені урочистості з нагоди Дня Конституції України. У червні минулого року у Народному домі розпочався ремонт всередині приміщення.

Останнім заходом у Народному домі перед закриттям його на ремонт було святкування Дня матері. Спершу відкриття будинку культури було заплановане ще наприкінці 2014 року. Однак цього не відбулося через затримку із перерахунком коштів.

Частково бачити результат ремонту равчани могли під час парламентських виборів 25 жовтня. Одна із виборчих дільниць міста розташовувалась саме у будинку культури.

Тоді мешканці міста побачили побілений зал Народного дому, більш як наполовину постелений ламінат також у залі. Тривали роботи над створенням візерунків у верхній частині залу. 

«Родзинкою» оновленого Народного дому повинен був стати малюнок колишньої пожежної вежі, так званої «ратуші». Його контури вже були намальовані на лівій стіні залу Народного дому.

Попри те, що з часу закриття Народного дому на ремонт пройшло більше року, а в червні там вже проводили урочистості з нагоди Дня Конституції, завершеним ремонт вважати ще не можна. Зокрема, як вдалось довідатись, невеликі роботи потрібно завершити на балконі в залі. Розпис залу візерунками завершений не до кінця. Також над частиною балкону вони не розмальовані фарбами.

Майже не змінилась ситуація і з малюнком головного символу Рави-Руської – пожежної вежі. Чи завершать його – невідомо, адже у кошторисі на ремонт Народного дому грошей на такі роботи не було передбачено. Пошуком позабюджетних коштів на купівлю фарби та на оплату роботи художника займалася особисто ще донедавна міський голова Ірина Верещук. Відповідно, після того, як вона склала повноваження мера, роботи припинились і невідомо, коли малюнок буде завершено і чи його завершать взагалі.

У найближчий час у Народному домі з’явиться новий одяг сцени та штори. Кошти на це майже повністю виділені з бюджету Рава-Руської міської ради. 

Крім того, незабаром повинен бути розпочатий ремонт у кімнаті, з якої відбувається вихід на сцену. Там повинні викласти плитку на підлогу, зробити ремонт стін і перекриття. 

Ламінат же, яким спершу майже повністю застелили зал Народного дому, замінили на паркетну дошку і згодом планують застелити у інших кабінетах будинку культури.

За словами в.о. міського голови Миколи Зінька, можливо буде закуплено нову апаратуру, оскільки в залі Народного дому – погана акустика. Однак бюджетних грошей на це також не передбачено, тому, очевидно, проситимуть допомогти меценатів.

За допомогою спонсорів у залі Народного дому також планують зробити сходи на сцену.

А от коштів на нові крісла у залі Народного дому наразі не передбачено. Чи буде це зроблено у бюджеті Рава-Руської міської ради на наступний рік – невідомо. Кошторисна ж вартість цього ремонту Народного дому складає 955 тис. грн. Усі кошти – з бюджету міської ради.

Василь Волокуша, газета “Прикордоння” №9 (68) від 15 серпня 2015 року

Comments

comments