З вересня у Жовкві зросли тарифи

Виконавчий комітет Жовківської міської ради затвердив нові тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Відповідне рішення його члени ухвалили 9 серпня.

Так, уже з вересня вартість кубометра постачання води вартує 13 грн. 87 коп., а водовідведення – 21 грн. 9 коп. для населення, бюджетних установ та інших споживачів.

У порівнянні з 2016 роком, коли востаннє змінювали тарифи, вартість водопостачання зросла на понад 60%, водовідведення – від 55 до 129%. У травні цього року комунальне підприємство «Жовківське ВУВКГ», яке надає послуги з водопостачання та водовідведення, звернулось до міської влади щодо підняття тарифів.

Однак тоді члени виконкому відмовили у цьому і рекомендували комунальникам звернутись до Антимонопольного комітету України для отримання висновку їхньої обґрунтованості. Щоправда тоді тариф було запропоновано 13,99 та 20,92 грн. за кубометр водопостачання та водовідведення відповідно.

– За період дії чинних тарифів (до 1 вересня, – Авт.) змінилися ціни на паливо-мастильні матеріали, а особливо тарифи на електроенергію, – розповіли у КП «Жовківське ВУВКГ». – Також зросла мінімальна заробітна плата – із 1 тис. 450 до 3 тис. 723 грн., тобто на 256%. Електроенергія зросла із 1,5894 грн. за 1 кВт до 2,12691 грн. (на 33,8%), паливо-мастильні матеріали – із 14,5833грн. за 1 літр до 22,50 грн. І це – без податку на додану вартість. Податок за спецводокористування зріс на 100%, податок за користування надрами – на 49%.

За словами комунальників, підприємство несе великі збитки від невідповідності тарифів.
– У 2016 році ми зазнали втрат на суму понад 617 тис. грн., у 2017 році – на майже 540 тис., а за перше півріччя цього року – 615 тис. 500 грн., – додали у жовківському водоканалі. – На території міста немає великих підприємств і організацій які б використовували багато води, тому 78,6% її споживає населення. Тому невідповідність тарифів веде до руйнування підприємства.

Як повідомили у «Жовківсьому ВУВКГ», основними витратами підприємства є електроенергія, паливо, покупні комплектуючі матеріали, послуги сторонніх організацій, амортизація, заробітна плата, нарахування на заробітну плату, податки.

Нагадаємо, з вересня вартість кубометра постачання води вартуватиме 13 грн. 87 коп., а водовідведення – 21 грн. 9 коп. для населення, бюджетних установ та інших споживачів.

– Тариф буде достатнім для належного функціонування підприємства й належного надання послуг, якщо не будуть змінюватись ціни на матеріали, електроенергію та не буде зростати мінімальна заробітна плата, а також не зростатимуть послуги сторонніх організацій, – запевнили у комунальному підприємстві.

Фото https://svidok.info

 

 

Comments

comments