Чому у Жовкві впала сцена

У Жовкві впала сцена, сконструйована до святкування Дня Незалежності.

Про це йдеться у №15 (105) газети “Прикордоння”.

Сцена, споруджена на площі Вічевій і на якій проходили головні святкування з нагоди Дня Незалежності України, вийшла з ладу 26 серпня – одна сторона її завалилась на бік під час негоди, яка якраз в той день була у місті. Внаслідок сильних вітрів та дощу один бік сцени впав. На щастя, ніхто з людей не постраждав.
Причиною того, що частина сцени впала, могли стати спроби вкрасти її елементи кріплення.

– Маємо підстави вважати, що сцена впала через те, що хтось послабив лебідку, – розповів заступник керівника комунального підприємства «Жовківське МВУЖКГ» Василь Малиль. – Через це один кут був послаблений і вітер розхитав сцену, тому вона і впала.

За словами Василя Малиля, конструкція сцени передбачає чотири основних та дві додаткові лебідки. Останні забезпечують її стійкість.

– Лебідки піднімають конструкцію даху сцени нагору. Раніше, коли сцена стояла на території замку (під час проведення фестивалю Gazon Party, – Авт.) дві з них вкрали. Після того ми придбали нові. Очевидно, була спроба викрасти їх і цього разу, – додав заступник начальника Жовківського МВУЖКГ.

У комунальному підприємстві виключають людський фактор під час монтування сцени, який би міг призвести до того, що сцена впала.

– Сцена не вперше стояла у Жовкві. Крім того, її монтували й у інших населених пунктах. Це робили люди, які мають досвід, є навченими це робити і складали її не один раз і не один рік з того часу, як вона у Жовкві є.
Сцена перебуває на балансі Жовківського МВУЖКГ і була придбана у 2015 році у рамках проекту «Розвиток туризму у транскордонному партернерстві» програми «Польща – Білорусь – Україна 2007 – 2013» за кошти Європейського Союзу.

– На той момент кращих пропозицій із придбання сцени в Україні не було, – розповів керівник КП «Туристичний інформаційний центр» у Жовкві Любомир Кравець. – Вона є легка у збиранні, її розміри 6х10 метрів. Скласти її можуть протягом шести – семи годин четверо людей. До прикладу, сцену розміром 4х6 метрів, яку в Жовкві використовували до цього, 16 людей складали і розбирали протягом 12 годин за допомогою альпіністського спорядження.

Незважаючи на те, що сцена впала, пошкоджень вона немає і є придатною для використання надалі, – запевнили «комунальники».

Фото соціальних мереж

Comments

comments