Ремонт дороги Рава-Руська – Червоноград не можуть розпочати через бюрократію

Бюрократичні перепони перешкоджають польським компаніям розпочати будівництво доріг до шести пунктів пропуску на українсько-польському кордоні.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів голова Укравтодору Славомір Новак.

“Ми ще повинні вирішити кілька технічних питань, зокрема – як сплачувати податки. В робочому порядку намагаємося вирішити це питання. Ці всі узгодження мають відбуватися швидше, але спостерігається певного роду бюрократія. Ми місяцями чекаємо на узгодження з польською стороною різних угод. З компаніями, які перемогли у цих тендерах, ми працюємо практично щодня”, – заявив Новак.

Він нагадав, що із загальної суми 100 млн євро польського кредиту для України, наданого в 2015 році, 32 млн євро призначено на пункти пропуску, а 68 млн – на дороги. У рамках будівництва доріг уже узгоджено шість проектів — проведено тендери і підписано контракти з польськими компаніями Unibep i Drog-Bud. Він звернув увагу, що за умовами контракту 40% робіт у рамках цих угод мають виконувати українські компанії. На його переконання, це дуже добре, адже допомагає українським компаніям здобувати досвід, налагоджувати між українськими і польськими компаніями тісні контакти.

Планується відремонтувати дороги з українського боку кордону до таких пунктів пропуску: “Устилуг” у Волинській області та “Рава-Руська”, “Грушів” (два відрізки доріг), “Нижанковичі” та “Смільниця” у Львівській області.

Нагадаємо, Україна відремонтує 144,5 км доріг у Львівській і Волинській областях за рахунок польського кредиту на 100 млн євро.

Ремонти заплановані на 20-кілометровій ділянці від прикордонного села Грушів до Яворова та 9-кілометровій ділянці від Грушева до Немирова. Також заплановано ремонт 46-кілометрової дороги Нижанковичі (кордон із Польщею) – Самбір – Дрогобич – Стрий і 53-кілометрової дороги Рава-Руська (кордон із Польщею) – Червоноград.

Окрім того, повинні бути відремонтовані 3 кілометри на дорозі між селом Смільниця (кордон із Польщею) і Старим Самбором. Капітальному ремонту підлягає 13-кілометрова ділянка дороги Устилуг (кордон із Польщею) – Луцьк – Рівне.

Видання нагадає, що у вересні 2015 року Україна та Польща підписали міжурядову угоду про надання Україні 100 млн євро кредиту на розвиток прикордонної інфраструктури та пунктів пропуску на українсько-польському кордоні. Гроші виділяють на 30 років під 0,15% річних.

Фото для ілюстрації

Comments

comments