За гаражі та сараї равчани податку не платитимуть

Депутати Рава-Руської міської ради з другої спроби таки ухвалили рішення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Нагадаємо, на 43 сесії 17 лютого для ухвалення цього рішення депутатам не вистачило голосів. Тоді лише 11 місцевих обранців з щонайменшої необхідної кількості 16 підтримали це рішення.

На першому засіданні 47 сесії, яке відбулася 22 травня, рішення про податок на нерухоме майно підтримали всі депутами, які перебували у залі.

Так, відповідно до рішення, об’єктом  оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх частка. В той же час до цієї категорії не належать об’єкти нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими.

Крім того, до об’єктів оподаткування не належать об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, будівлі дитячих будинків сімейного типу, гуртожитки) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом.

Не підпадає під оподаткування і житлова нерухомість, що належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.

Об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках, будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, а також об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств також не є об’єктами оподаткування.

Крім того, пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлено для релігійних та культових споруд. До них належать храми Вознесіння УГКЦ, св. Юрія УГКЦ, св. Йосифа РКЦ, св. мч. Бориса та Гліба УПЦ КП, Святої Трійці УПЦ МП, товариства Свідків Єгови та Євангельських Християн-Баптистів.

Також пільгами з податку на нерухоме майно користуватимуться учасники бойових дій, інваліди та учасники війни, учасники АТО та члени сім’ї загиблого учасника АТО, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС та ветерани війни в Афганістані.

Мешканці Рави-Руської не сплачуватимуть податку за гаражі, господарські та допоміжні споруди.

Якщо загальна площа квартир, які перебувають у власності равчан, не більша 60 кв. м., приватних будинків – 120 кв. м, то податок також не потрібно сплачувати. Якщо вони є власниками і квартири, і будинку, то така площа в сумі складає 180 кв. м.

Якщо ж загальна площа є більшою, то громадянам потрібно буде сплачувати 0,1%  від розміру мінімальної зарплати за кожен зайвий квадратний метр. Для юридичних же осіб ставка податку складатиме 0,2%. Таким чином, за кожен зайвий квадратний метр нерухомості равчани платитимуть 1 грн. 22 коп. та 2 грн. 44 коп. відповідно.

Захар Негода,
газета “Прикордоння” №6 (65) від 6 червня 2015 року

 

Comments

comments