Загиблому в АТО равчанину встановили меморіальну дошку + ФОТО та ВІДЕО

25 травня у Раві-Руській відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки равчанину Володимиру Збишкові, який загинув під час війни на Сході України 21 січня цього року.

Так, меморіальну дошку встановлено на будівлі головного навчального корпусу Рава-Руської загальноосвітньої школи №1. Саме тут свого часу навчався Володимир Збишко.

На відкритті меморіальної дошки перебували учні та вчителі школи, представники місцевої та районної влади, мешканці міста, учасники АТО, священики УГКЦ, УПЦ КП та РКЦ, а також батьки та родичі загиблого равчанина. Загалом – близько 150 дітей та дорослих.

Вчителі та учні Рава-Руської школи №1 зачитали вірші та виконали пісні у пам’ять про загиблого Володимира Збишка. Перед присутніми виступили його однокласник та товариші по зброї, в.о. міського голови Рави-Руської, секретар Рава-Руської міської ради Микола Зінько, заступник голови Жовківської районної ради Богдан Юрдига.

Учасники урочистостей хвилиною мовчання вшанували пам’ять Володимира Збишка.

Після завершення  урочистостей діти та дорослі поклали квіти до стіни, на якій встановлена меморіальна дошка загиблому равчанину.

Меморіальна дошка складається з двох чорних мармурових плит. На одній з них – портрет Володимира Збишка, під яким слова «Герої не вмирають», а праворуч – уривок з вірша «Я знаю: рани заживуть, степи одужають. Вкраїни лицарі-сини орду подужають!». На іншій плиті – герб України золотистого кольору, під яким напис «Наш випускник, який загинув на Сході України в боротьбі з російськими окупантами Збишко Володимир Іванович 3.11.1977 – 21.01.2015», а також ще чотири віршовані рядки: «За журавлями – у вічність шлях аж в безсмертя проліг. Пам’ять не знає втоми ти не даремно поліг».

Нагадаємо, Володимир Збишко загинув 21 січня цього року у Луганській області неподалік 31 блокпоста, намагаючись вивезти з-під обстрілу тіла загиблих товаришів. Йому було 37 років. У нього залишились батьки, сестра та дружина. Він є першим і єдиним мешканцем Рави-Руської, який загинув у війні на Донбасі.

На похороні Володимира Збишка перебувало близько 2 тис. людей. Його поховали на міському цвинтарі у Раві-Руській біля могил вояків Української Галицької Армії та Української Повстанської Армії.

Comments

comments