Обмеження на безмитне ввезення товарів для громадян можуть скасувати

Верховна Рада може передбачити скасування обмежень безмитного ввезення товарів через кордон разом з поправками до Митного кодексу, заявила голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, – повідомило ZAXID.net.

«Ми повинні реагувати на те, що відбувалося в ці дні на деяких пунктах пропуску на Львівській митниці щодо прийнятих нами змін до Податкового кодексу. Тому при розгляді поправок до Митного кодексу, в разі необхідності, після узгодження з урядом, ми могли б ці зміни підкоригувати», – сказала вона у понеділок, 15 січня, на погоджувальній раді депутатських фракцій і груп у Верховній Раді, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

«Є проблема з нормою про перетин кордону не частіше одного разу на 24 години. Якщо ця норма зайва, то ми можемо її врахувати при прийнятті змін до Митного кодексу», – зазначила Южаніна.

За її словами, багато норм, які передбачені прийнятими в кінці 2017 року поправками до Податкового кодексу, не запрацюють без відповідних правок до Митного кодексу.

Як відомо, з 1 січня 2018 року правила безмитного ввезення товарів в ручному або супроводжуваному багажі сумою до 500 євро (в аеропортах – до 1000 євро) і вагою до 50 кг зберігаються тільки для тих, хто в’їжджає в Україну не частіше одного разу на 72 години і був відсутній в Україні більше 24 годин. Відповідні зміни парламент ухвалив 7 грудня. Тоді ж Верховна Рада обмежила безмитне ввезення товарів в Україну до трьох посилок на місяць вартістю 150 євро кожна. Пізніше стало відомо, що обмеження на посилки почнуть діяти тільки з 1 січня 2019 року.

З початку року активісти перекривали у Львівській області дороги біля пунктів пропуску на кордоні з Польщею, висловлюючи таким чином невдоволення змінами в митному законодавстві щодо норм і правил переміщення товарів через держкордон.

Фото ZIK

Comments

comments