У Жовкві ініціативи мешканців втілюватимуть за бюджетні кошти

У Жовкві завершилося голосування із відбору проектів громадського бюджету.

Для участі у конкурсі громадського бюджету жовківчани запропонували тринадцять проектів. Кожна заявка не могла перевищувати 50 тис. грн. на реалізацію. Найбільше з них стосувалося покращення комунального господарства – сім. Також мешканці Жовкви пропонували три проекти у сфері спорту та по одному у категоріях «культура та туризм», «засоби масової інформації» і «навколишнє середовище». Ще один проект був відхилений.

Так, серед заявок жовквічан, переважали встановлення дитячих ігрових, а також спортивних майданчиків у різних мікрорайонах міста, створення міні-футбольного поля.
Серед цікавих пропозицій, які не набрали достатньо голосів, було створення першого цифрового архіву міста.  Також мешканці Жовкви пропонували до реалізації проект із встановлення вуличного освітлення енергозберігаючими прожекторами на стадіоні «Розточчя».

Найдешевшим для втілення був проект із облаштування на мості у міському парку Жовки оригінальних горщиків для квітів та висадку у них квітів.

За крок від когорти переможців опинилася пропозиція із технічного забезпечення жовківського онлайн радіо «Радіо Вежа». Цій заявці аби потрапити у «четвірку» переможців не вистачило лише 15 голосів.

Переможцями ж громадського бюджету стали проекти, пов’язані із комунальним господарством. Такими є облаштування зони відпочинку на території Жовківського центру дитячої та юнацької творчості (241 голос), ремонт та модернізація дитячого майданчика по вул. Св. Трійці, 13 (247 голосів), облаштування дитячого майданчика по вул. Лесі Українки (227 голосів) та облагородження та окультурення прибудинкової території по вул. Львівській, 7 (259 голосів). Ці проекти будуть реалізовані у Жовкві до кінця цього року.

Загалом, участь у голосуванні взяло 1493 жовківчанина, з них 1374 враховували.

– Голоси визнавали недійсними через такі помилки, як неправильно було від скановано паспорт, невідповідність сканів першої сторінки паспорта з тою, де є прописка, завантаження замість сканів паспортів інших картинок, голосування людей, які не є мешканцями Жовкви, – розповіли у Координаційні раді громадського бюджету. – У підсумку, такими, що їх не врахували, визнано 119 голосів.

Нагадаємо, громадський бюджет – це форма участь мешканців міста у реалізації різноманітних проектів. Для цього жовківчани мали змогу самостійно написати заявку і подати її для втілення за кошти міського бюджету. Відбір відбувався шляхом голосування, яке відбувалося у двох формах – електронній та письмовій. Голосувати могли лише мешканці Жовкви. Для цього вони подавали скановані копії паспорта із зазначення місця прописки, де обов’язково адресою повинна була бути Жовква.

Захар Негода, газета “Прикордоння” №5 (85) від 29 червня 2017 року

Фото http://travellviv.com

Comments

comments