З Равою хочуть об’єднатися… села Сокальського району!

У Жовківському районі наразі не діє ще жодна об’єднана територіальна громада, однак до однієї з них вже хоче приєднатися сільська рада… сусіднього району! Так, до майбутньої Рава-Руської ОТГ може увійти Карівська сільська рада Сокальського району. Принаймні таке бажання висловили тамтешні жителі і їх підтримала місцева влада.

Нагадаємо, відповідно до проекту Перспективного плану Жовківського району, Рава-Руська може стати центром найбільшої громади у Жовківському району, до складу якої мали б увійти, окрім самої Рави, також Дев’ятир, Потелич, Річки, Забір’я, Гійче, Волиця та Кам’янка-Липник. Усього ж у Жовківському районі наразі передбачено 7 громад.

У свою чергу, Карів та населені пункти його сільської ради, села Михайлівка та Піддубне, відповідно до проекту Перспективного плану Сокальського району, мали б увійти до складу Белзької ОТГ. Усього на Сокальщині передбачають створення 4 громад.

Однак у Карівській сільській раді місцеві жителі вважають, що їм краще буде з Равою-Руською. Відповідне рішення вони ухвалили на громадських зборах ще півтора року тому. Так, 11 червня 2015 року, сільські жителі, члени виконкому та депутати сільської ради, керівники бюджетних установ, обговоривши питання проекту Перспективного плану Сокальського району, вирішили увійти до складу Рава-Руської ОТГ, що передбачена у сусідньому, Жовківському районі.

Бажання об’єднатися з Равою-Руською у карівчан продиктовано кількома чинниками: історичними, природними, етнічними та культурними, які впливають на соціально-економічний розвиток об’єднаної територіальної громади.

Карів до початку 1960-х років належав до адміністративно-територіальних одиниць, центром яких була Рава-Руська. У міжвоєнній період вона була центром повіту у складі Польщі, після Другої світової війни – центром району у складі УРСР. В обох випадках Карів, Михайлівка та Піддубне належали до «рава-руської одиниці». 

Втім, історичне минуле не є єдиною причиною, яка «повертає» Карів до Рави. Мабуть, найважливішою, є географічне розташування Рави-Руської, яка на 12 км до Карова ближче, ніж Белз, а також краща інфраструктура, особливо медична, ніж у тому ж таки Белзі. З Карова, Михайлівки, Піддубного тамтешні мешканці приїздять до Рави на лікування, за покупками, навіть – на роботу, через наше місто вони добираються до Львова.

2 лютого цього року 11 з 13 депутатів Карівської сільської ради надіслали звернення до Рава-Руської міської ради про розгляд пропозиції щодо добровільного об’єднання Карова, Піддубного та Михайлівки з Рава-Руською ОТГ. А 8 лютого їхні представники виступили на сесії Рава-Руської міської ради з відповідною пропозицією. Більше того, розглядали варіант об’єднатися спершу з Угнівською міською радою і тоді разом долучитися до Рави.

У Рава-Руській міській раді до питання щодо об’єднання з Каровом ставляться стримано, але не відкидають такого варіанту. Так, міський голова Микола Зінько у коментарі «Прикордонню» зазначив, що воно наразі потребує більш глибшого вивчення.

– Документи, які ми попередньо бачили, зокрема, фінансовий звіт й інформацію щодо землі, дають підстави говорити про те, що можливе приєднання Карова до Рава-Руської громади не є поганим варіантом, адже село не є збитковим. Але це питання потребує детальнішого і глибшого вивчення, в першу чергу, економічної сторони. Хоча, як на мене, це би не мало бути тягарем для Рава-Руської міської ради, враховуючи ті документи, з якими мені вже вдалося ознайомитись, – зазначив мер Рави-Руської.

За словами Миколи Зінька, депутати Рава-Руської міської ради повинні поспілкуватися з равчанами на округах, які вони представляють, дізнатися настрої людей й вивчити економічну сторону.

Карівська сільська рада територіально межує з Річківською сільською радою, яка теж мала б увійти до складу Рава-Руської громади. Втім, якщо сторони дійдуть згоди і таки вирішать об’єднатися, може виникнути інша проблема, пов’язана із межами Жовківського та Сокальського районів. Межі районів може змінювати лише Верховна Рада, тому причини цього повинні бути досить вагомими і обґрунтованими. У разі доцільності входження до складу нового об’єднання територіальної громади, розташованої на території суміжного району, обласна рада звертається з поданням до Верховної Ради України щодо зміни меж відповідних районів у порядку, визначеному законом. У такому випадку питання про утворення об’єднаної територіальної громади розглядається обласною радою протягом 30 днів з дня набрання чинності рішенням Верховної Ради України про зміну меж відповідних районів.

Втім, наразі окрім декларативних заяв, справа зі створенням громад на Жовківщині дещо гальмує. З 7 передбачених Перспективним планом громад, готова до створення лише одна – Магерівська. Вибори там відбудуться вже у квітні. Щодо інших, в тому числі і Рава-Руської, прийняті лише перші рішення на засіданнях сесій і справи.

Андрій Бучко, газета “Прикордоння” №2 (82) від 28 лютого 2017 року

 

Comments

comments