У Раві відкрили банер Небесній сотні + ФОТО

31 жовтня у Раві-Руській відкрили і освятили банер пам’яті Героїв Небесної сотні.

Банер, розміром 2,5х3 метри, відкрито на території Рава-Руської школи-інтернату – між першим та другим навчальними корпусами. 

На банері під написом “Пам’ятаємо…” розміщено фотографії та короткі відомості загиблих на Майдані, які розділені на дві колонки. Між ними – вірш “Мамо, не плач…”.

Також до банера прикріплено менший банер із фотографіями загиблих в АТО равчан Володимира Збишка та Віталія Кравченка, а також випускників рава-руських шкіл – Миколи Федуса, Василя Богуша, Тараса Карпи.

Перед банером, на постаменті, де раніше стояв пам’ятник герою Радянського Союзу Федору Моріну, встановлено статутую ангела. Останню встановили за допомогою батьків та дітей 2-А та 3 класу, які зібрали кошти і придбали скульптуру.

Ініатором встановлення банера є депутат Рава-Руської міської ради Ірина Була. У цьому її підтримали колеги-депутати Раїса Тітова, Галина Зирянова, Леся Булат, Ігор Зінько, Світлана Кохан, а також Тарас Діденко та Олена Березанцева.

– Ми кілька разів зверталися до міського голови з пропозиціями встановити пам’ятник Небесній Сотні у Раві-Руській, створити для цього відповідну комісію. Однак до нас не дослухали, – розповіла Ірина Була. – Вже скоро вшановуватимемо третю річницю пам’яті загиблих, а у місті немає де свічок і квітів поставити на знак вшанування. Тому і вирішили на території школи-інтернату. Нас підтримали і директор, і керівництво районного відділу освіти.

До слова, на і міського голови Рави-Руської, ані секретаря Рава-Руської міської ради на відкритті банера не було.

Роботи з проектування, виготовлення і встановлення тривали близько місяця. Відкриття і освята банера відбулася у першу річницю загибелі зоні АТО равчанина Віталія Кравченка. Саме 31 жовтня 2015 року в Авдіївці Донецької області капітан, заступник командира 2 батальйону 53 механізованої бригади Віталій Кравченко загинув, підірвавшись на розтяжці. Банер освятили священики місцевих церков різних конфесій – о. Роман Улицький, о. Михайло Гнідець, о. Юрій Магалюс та о. Ян Весельський.

Директор школи-інтернату Андрій Солтис, який зазначив важливість Героїв Небесної сотні в історії України, підкреслив їхній внесок у боротьбу за свободу та демократію в Україні.

Біля банера також відбувся виступ пам’яті за участі учнів та вихованців Рава-Руської школи-інтернату. Свої вірші зачитали члени філії громадської організації “Союз українок” у Раві-Руській Стефанія Кулієвич та Пархоменко.

Після завершення церемонії відкриття та освячення пам’ятника присутні запалили і встановили свічки.

– Навесні наступного року плануємо також викласти бруків, насадити живопліт з туй поруч із банером, – додала Ірина Була.

Нагадаємо, у Раві-Руській ніяк не можуть реалізувати проект пам’ятник Небесній сотні, а громаду міста фактично було усунуто від участі у цьому процесі.

 

Comments

comments