Письменник зі Сопошина отримав літературну премію

На Волині відбулася церемонія вручення літературної премії його імені Іван Корсака.

Про це повідомили Волинські новини.

Цьогоріч лауреатом премії став письменник зі Сопошина Петро Лущик. Престижною нагородою його відзначили за роман «Час нескорених». Це сьома книга його «Галицької саги», що охоплює останні роки Другої світової війни і після неї.

«Збагнувши, що сподіватися більше ні на кого, галичани самі вирішували свою долю, але шляхи для цього обирали різні. Хтось повірив німецькій пропаганді й записався до дивізії «Галичина», а дехто зрозумів, що єдино правильний шлях – це вступити до лав Української Повстанської Армії. Але перших чекав «бродівський котел», а другим довелося стати до бою з іншим ворогом.

На Галичину повернулася радянська влада, яка виявилася не кращою за німецьку: в селах насильно створювали колгоспи, під дулами автоматів відбулися вибори до Верховної Ради СРСР, на наспіх скликаному соборі ліквідували Українську греко-католицьку церкву. Але у численних криївках, схованих від ворожих очей, залишалися ті, хто не скорився долі», – йдеться в анотації до роману.

Віктор Корсак, вручаючи нагороду, зізнався: цього разу журі було напрочуд складно, адже на конкурс подали чимало достойних творів.

Письменник розповів, що звістка про те, що він став переможцем у такому літературному конкурсі, неабияк шокувала.

«Коли мені сказали, що перемогла моя книга «Час нескорених», мені стало легше. По-перше, через те, що цей твір є багатостраждальним. Адже книга мала побачити світ 24 лютого у харківському видавництві «Фоліо». Друкувати її мали у Дергачах. Того дня це місто обстріляли окупанти… – повідав автор. – Але видавець мене запевнив, що книга неодмінно вийде, тим більше – із такою назвою».

Про себе Петро Лущик розповідає скромно:

«Я взагалі-то працюю у школі вчителем фізики. Як докотився до літературного життя? Просто завжди любив писати, а ще дужче – читати історичні книги. Коли навчався у школі і виші, то, треба визнати, історичні романи в нас були нецікаві, а закордонні десь дістати було годі. І от читаючи історичні книги, якось подумав, що сам можу написати краще».

2004 року Петро Лущик відіслав свій перший роман на «Коронацію слова». І після того шість разів ставав лауреатом цього конкурсу.

«Загалом «Галицька сага» включатиме вісім книг. І восьма розповідатиме про події серпня 1991 року. Я описую одне село та кілька родин і їхнє життя у різні буремні часи. У мене було бажання донести читачам відповідь на питання, чому в 1943 році так багато молодих чоловіків зголосилися в дивізію «Галичина», – ділиться автор. – У шостій книзі саги йдеться про події, що відбувалися в Луцькій тюрмі. Прототипом одного з героїв є мій троюрідний дядько, який там вижив».

Він додає: після того, що трапилося у Бучі, Ірпені, Гостомелі, у звільнених містах і селах Харківщини, людям не треба нічого пояснювати й доносити, вони й так зрозуміли, чому молоді люди брали зброю і ставали до боротьби.

Долучайтесь до нас у Telegram https://t.me/prykordonnya_info

Comments

comments