Незадовільний стан благоустрою міста привернув увагу керівництва району + ФОТО

Стан благоустрою Рави-Руської у весняно-літній період цього року багатьох здивував. Неозброєним оком стало помітно як міські вулиці, парки, сквери, цвинтар перебувають у не найкращому стані: заросли травою, кущами, подекуди навіть засмічені або не до кінця прибрані. 

Стан благоустрою Рави-Руської у весняно-літній період цього року багатьох здивував. Неозброєним оком стало помітно як міські вулиці, парки, сквери, цвинтар перебувають у не найкращому стані: заросли травою, кущами, подекуди навіть засмічені або не до кінця прибрані. Незважаючи на те, що за цей період християни встигли відсвяткувати два великих свята, Великдень і Трійцю, у Раві-Руській, станом на середину червня, чистка міста у чималій кількості місць не здійснювалася навіть одного разу. Саме напередодні Пасхи та Зелених свят, а також перед святкуванням Спаса Господнього у середині серпня та відзначення Дня міста у першій половині вересня у Раві-Руській, традиційно, більш посилено відбувається прибирання території міста. Зрештою, у перших трьох випадках такий «графік», по суті, генерального прибирання є актуальним для більшості міст і сіл.

Найбільш показовим описаний стан благоустрою за згаданий період був на центральній вулиці Львівській, у колишньому військовому містечку, а також у парках – Тараса Шевченка та Героїв Майдану (біля міської ради). Зокрема, перше скошування трави у цьому сезоні, за нашими спостереженнями, відбулося всередині травня, друге – в останні дні червня (на момент написанні статті, – Авт.). До цього її висота могла сягати до 50-70 см і часто навіть була більшою ніж кущі, які ростуть поряд. Крім того, останні заросли настільки, що мешканці прилеглих комунальних будинків по вул. Львівській самотужки змушені були їх підрізати для покращення видимості на дорогу, виїжджаючи з подвір’їв.

Подекуди самотужки скошували траву біля комунальних будинків і окремі мешканці мікрорайону ДОСи.

Подібна ситуація з кущами і травою і по вул. Вокзальній, особливо у парку Тараса Шевченка, і по вул. Ярослава Мудрого у парку Героїв Майдану. А траву у парку між міською алеєю та міською радою на середину червня взагалі жодного разу не було скошено. 

Схоже було помітно і на міському кладовищі, де заростають центральні стежини, а території біля огорож з правої та лівої сторін заросли травою більш як метрової висоти. 
А скосили траву біля в’їзного пам’ятного знаку «Рава-Руська» зі сторони Львова вже тоді, коли більшу його частину з-за неї вже було малопомітно. 

Про санітарний стан невеликих вулиць і околиць міста, враховуючи викладене, писати не будемо.

Така ситуація із благоустроєм у місті навіть викликала обурення у керівництва району. Так, наприкінці травня голова Жовківської райдержадміністрації написала листа до міського голови Рави-Руської, де вказала про всі недоліки у санітарному стані міста. Вона також видала доручення про створення комісії з перевірки дотримання тут правил благоустрою та розпорядилася привести місто у належний санітарний стан. 

– Так сталося, що останнім часом я часто буваю у Раві-Руській і нерідко міському голові усно говорю про те, де потрібно навести порядок. Виходить, що я постійно в ролі обвинувача, – прокоментувала ситуацію із санітарним станом у місті голова Жовківської РДА Надія Щур. – Я цього не люблю – приїздити і щоразу про це говорити. 

За словами Надії Щур, відповідні органи, як от екологічна служба, без попереджання фіксують порушення правил дотримання благоустрою у населених пунктах і демонструють їх на обласному рівні.

Керівник району також розповіла, що після завершення урочистостей з нагоди останнього дзвоника у Раві-Руській, де вона перебувала, вона на службовому автомобілі здійснила об’їзд міста і їй стало прикро від побаченого.

– Нещодавно ми прибирали біля французьких поховань. Однак кожного разу, приїжджаючи, потрібно показувати пальцем. Тим паче, що рава-руському міському голові я дуже допомогла у прибиранні Меморіалу загиблим французьким військовополоненим (у травні цього року його відвідувала офіційна делегація на чолі з Послом Франції в Україні, – Авт.) – ми залучали організації, я просила керівників. Однак він мені щоразу щось пояснює – то він стадіон готує, то ще щось.

Рава-Руська є прикордонним містом і створює враження про державу для закордонних гостей і туристів, тому такий стан із благоустроєм тут є недопустимим. Я готова у всьому допомогти. Але виконувати роботу за міського голову я точно не буду, – додала керівник району.

Мер Рави-Руської Микола Зінько зі словами голови РДА не погодився, але визнав, що проблема є. Однією з головних причин такого санітарного стану у місті він назвав погоду та низку заходів, які було проведено на його території.

– Звичайно, є проблема. Весь травень був дощовим, та й зараз погода перемінна. Крім того, у нас відбувалося чимало заходів – перепоховання останків загиблих вояків, зустріч французької делегації, для підготовки до яких ми задіяли всю комунальну службу, велотур, турнір пам’яті Романа Печінки. Через усе це нам не вдається планово здійснювати скошування деяких територій, – розповів у коментарі «Прикордонню» Микола Зінько.

У розмові (23 червня, – Авт.) міський голова запевнив, що підкосити траву у місті не є проблемою і через кілька днів це буде зроблено. А загалом, благоустрій міста Микола Зінько оцінив на «четвірку».

Керівник комунальної служби Рави-Руської Михайло Чорний, якого призначили на цю посаду майже півроку тому і для якого цей весняно-літній період є першим на чолі міської «господарки», такий стан благоустрою міста пояснив не лише великою кількістю заходів, які було проведено на його території, та поганими погодними умовами, а й відсутністю працівника, який би виконував відповідну роботу.

– У комунальному підприємстві довгий час не було озеленювача. Лише нещодавно, місяць тому, ми його найняли на роботу. Тому виконувати таку роботу не було кому, – прокоментував ситуацію керівник КП «Рава-Руське будинкоуправління №2» Михайло Чорний. 

За словами Михайла Чорного, раніше не було охочих погодитися виконувати роботу озеленювача.

– У чому справа – не знаю. Можливо, через рівень заробітної плати. Комунальна служба може запропонувати її в розмірі 1 тис. 700 грн. Тому, якщо є охочі влаштуватися на роботу у комунальну службу на посаду озеленювача, то ласкаво просимо, – зазначив Михайло Чорний.

Аби вирішити проблему із благоустроєм за відсутності озеленювача, у комунальному підприємстві залучали до цієї роботи працівників з інших його підрозділів, довантажували їх. Так, навіть керівник комунальної служби самотужки скошував траву, зокрема, біля пам’ятника жертвам сталінських репресій та у парку Герої Майдану.

Крім того, за словами керівника, у комунальній службі не було відповідного інвентарю для роботи озеленювача – секатора. Однак згодом його подарували з Львівської ОДА для обслуговування Меморіалу французьким військовополоненим.

– Зараз і відповідний інвентар, і працівник у нас є, але ми не встигаємо вчасно виконувати роботу. Це пов’язано, крім того, і з погодними умовами, оскільки випадали дощі, нещодавно був буревій. Однак ми регулярно скошуємо траву, стрижемо кущі – щодня над цим працюємо, – додав керівник КП «Рава-Руське б/у №2».

Відповідаючи на запитання «Прикордоння», Михайло Чорний зазначив, що скошена трава і підрізані кущі повинні бути всюди на території міста – і на центральних вулицях, і на околицях. 

– Однак, якщо говорити відверто, то, в першу чергу, намагаємось приводити до порядку центральні вулиці, оскільки місто часто відвідують різні делегації, відбуваються велопробіги тощо, – зазначив він. 

Керівник комунальної служби розповів, що дуже часто працівники змушені покидати роботу із благоустрою незакінченою на різних ділянках міста, аби привести до належного стану його «лицеву» сторону, куди і «перекидають» техніку та людей.

– Я бачу всю картину, і міська влада бачить її, – додав Михайло Чорний.

Якщо у попередні роки скошування трави та обрізання кущів відбувалося тричі на рік, то, за нашими спостереженнями, станом на середину червня на території Рави-Руської є такі місця, де ще жодного разу не було комунальних косарки чи кущоріза. Такими, як вдалося спостерігати, є, до прикладу, парк на розі вулиць Вокзальної та Могильницького чи парк біля міської алеї. Проте навіть і ті роботи, які були зроблені, як можна спостерігати, часто викликають запитання щодо якості їх виконання.

Додамо, рівно рік тому Рава-Руська втретє стала одним із переможців обласного конкурсу «Екологічно чистий населений пункт». За його підсумками, переможці отримали кошти на проведення робіт із покращення благоустрою і екологічного стану довкілля. Зокрема, Рава-Руська повинна була отримати 70 тис. грн. на природоохоронні заходи.

Тоді ще виконувач обов’язків міського голови Микола Зінько заявив, що кошти, отримані від перемоги у конкурсі, планують використати на закупівлю додаткових смітників та іншого необхідного інвентарю для забезпечення чистоти на вулицях Рави-Руської.

Андрій Бучко, газета “Прикордоння” №4 (76) від 5 липня 2016 року

Comments

comments