Рубаючи дрова, равчанин виявив нерукотворний хрест!

У Раві-Руській місцевий мешканець, рубаючи дрова, натрапив на дивовижну знахідку. Розрубавши колоду соснового дерева, всередині він побачив… хрест!

30-річний Андрій Збишко – равчанин, батько трьох дітей, працює робітником на одному з рава-руських підприємств, які займаються автомобільним шиномонтажем. 21 березня цього року на підприємство привезли колоди соснового дерева. Він разом з іншими робітниками рубали їх на дрова. Рубали недовго, аж раптом пан Андрій, розрубавши одну з колод, побачив всередині символ усіх християн – хрест.

– Це були колоди з дерева, діаметром 45 – 50 см. Їх привезли з району селища Немирова Яворівського району, – розповів Андрій Збишко. – Одну з колод я розрубав надвоє, а тоді кожну половину хотів розрубати ще раз надвоє. Однак в той момент в одній з половин відкололась серцевина і я побачив хрест.
Хрест всередині – зі соснової смоли. Пан Андрій розповів, що ознак зовнішнього втручання в деревину непомітно, тобто, можна говорити про те, що хрест – нерукотворний.

– Цим деревам, які до нас привезли, судячи з їхніх діаметрів, щонайменше 50 років. Можливо, навіть і 70 чи 80, – продовжив Андрій Збишко. – На якій висоті стовбура розташовувався хрест нам невідомо, оскільки до нас на роботу колоди привезли вже порізаними.

Андрій Збишко зауважив, що якби під час розрубування колоди його серцевина не розкололася, то хреста він не помітив би і цілком ймовірно, що він був би втраченим.

Серед інших колод подібних знахідок ніхто тоді більше не знайшов.

Чогось подібного він ніколи не знаходив і не чув, щоб в найближчій окрузі траплявся схожий випадок.

– Чесно кажучи, нічого в той момент я навіть про себе не подумав. Страху не було, незважаючи на те, що інколи люди думають, що поява хреста символізує щось погане.

Ейфорії від знахідки у мене теж не було. Просто на душі стало радісно, – зізнався пан Андрій. – Одразу я пішов і показав цей хрест своїм колегам по роботі. Вони одразу сказали: «Тільки не спалюй!» (Сміється, – Авт.). Були вражені, казали, що це якесь чудо, що раніше такого не бачили. 

Зі священиків першому знахідку пан Андрій показав отцю Михайлу Гнідцю. Останній її на тиждень забрав, показував в церкві св. Юрія в Раві-Руській, іншим священикам. 

В Гійче, звідки Андрій Збишко родом, в місцевій церкві колоду з хрестом людям показували три тижні. Згодом також один день її показували у рава-руській церкві св. Бориса і Гліба УПЦ КП.

– Багато людей зі Смалихи до мене приходили дивитися на цю колоду з хрестом. Вони були дуже здивовані, не знали що говорити, хтось казав, що це – чудо, були й такі, які говорили, що це я сам зробив (Сміється, – Авт.). У кожного реакція була різною. 

Наразі дерев’яну колоду з нерукотворним хрестом всередині Андрій Збишко зберігає у себе вдома. Однак він думає над тим, аби її передати церкві св. Юрія у Раві-Руській.

– З отцем Іваном Іваничком ми домовились, що якось цей хрест в колоді оформимо, освятимо і вирішимо де і як будемо його зберігати. Думаю, правильно буде, якщо зберігатися він буде в церкві у Раві, аби був загальнодоступним для людей.

Андрій Збишко розповів, що продавати чи показувати людям за гроші колоду з нерукотворним хрестом не хоче і не буде.

– Можливо, це якийсь знак – чи для мене, чи для Рави, чи, можливо, ще якийсь глобальніший, – зазначив пан Андрій.

– Чи змінилось щось у вашому житті після такої знахідки?

– Я завжди намагався духовно зростати, а ця знахідка, так би мовити, стимулювала прагнути цього і надалі. Це – знак і нехтувати ним однозначно не можна. 

Священик церкви св. Юрія у Раві-Руській о. Михайло Гнідець припускає, що виявлення нерукотворного хреста у деревині може бути проявом Господа.

– У такий спосіб Господь міг проявив себе через людину, яка знайшла цей хрест. Цей хрест повинен щось віщувати, як правило, це – терпіння або застереження, яке збуджує людей до покаяння. Враховуючи всі ті події, які зараз відбуваються в Україні, це може бути закликом Господа до навернення, стимулювання нас до покаяння.

Андрій Бучко, газета “Прикордоння” №4 (76) від 5 липня 2016 року

Comments

comments