“Раву-Руську” дозволили відкрити, але вона ще не відновила роботу

6 травня на своєму засіданні Уряд прийняв рішення, яким відновлюється робота пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення “Рава-Руська” та для морського сполучення “Скадовський морський торговельний порт”. Раніше вони були тимчасово закриті у зв’язку з пандемією.

Про це повідомив Урядовий портал.

“Ще вчора разом з Віце-прем’єр-міністром Олексієм Резніковим ми перебували зі спільною робочою поїздкою у Херсонській області, у ході якої, у тому числі, відвідали Скадовський морський порт. Сьогодні вже маємо рішення – і це рішення одноголосне. Пункти пропуску через кордон для морського сполучення у Скадовському порту та для автомобільного сполучення “Рава-Руська” відновлюють свою роботу”, – прокоментував Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

На сьогодні Скадовський морський торговельний порт є єдиним українським портом, який не працює для перевалки міжнародних вантажів у морському сполученні. Його відновлення вкрай важливе для збільшення вантажопотоку та забезпечення існуючого попиту. “Технологічні особливості перевантаження та оформлення вантажів у морських портах України не передбачають тісного контакту між людьми, тому доцільно відновити цю роботу”, – підкреслив Владислав Криклій.

Відновлення роботи пункту пропуску “Рава-Руська” дозволить значно зменшити завантаженість нині працюючих КПП “Ягодин” та “Краківець” для автомобільного сполучення з Республікою Польща. Крім цього, це сприятиме мінімізації великого скупчення вантажного транспорту на кордоні, що важливо в умовах поширення COVID-19, а також забезпечить стабільне здійснення міжнародної торгівлі як з Польщею, так і з ЄС в цілому.

У Польщі повідомляють, що прикордонний пункт пропуску “Рава-Руська – Гребенне” залишається надалі закритим, оскільки польська сторона не отримувала від України запиту щодо його відкриття. У Мінінфраструктури пояснили, що надішлють такий запит одразу після публікації урядового рішення.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на урядовий портал Польщі та пресслужбу посольства Польщі в Україні.

“У зв`язку з інформацією, яка з`являється в мас-медіа про відновлення українською стороною контролю для пропуску через кордон в КПП “Рава-Руська – Гребенне”, інформуємо, що до відповідних органів Республіки Польщі, як дотепер, не надходив жоден запит щодо цього”, – йдеться у повідомленні.

Вчора на порталі українського Кабміну з’явилося повідомлення про те, що уряд 6 травня прийняв рішення, яким відновлюється робота пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення “Рава-Руська” та, для морського сполучення “Скадовський морський торговельний порт”, які були тимчасово закриті у зв’язку з пандемією.

 “Ще вчора разом з віцепрем’єром Олексієм Резніковим ми перебували зі спільною робочою поїздкою у Херсонській області, у ході якої, у тому числі, відвідали Скадовський морський порт. Сьогодні вже маємо рішення – і це рішення одноголосне. Пункти пропуску через кордон для морського сполучення у Скадовському порту та для автомобільного сполучення “Рава-Руська” відновлюють свою роботу”, – заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

На цій підставі низка ЗМІ повідомили, що пункт пропуску у Раві-Руській відновлює роботу.

У коментарі прес-служби Міністерства інфраструктури “Європейській правді” повідомили, що запит польській стороні буде надісланий одразу після оприлюднення урядового рішення, яке очікується найближчим часом.

“Вчора Урядом було ухвалене відповідне рішення. Як тільки воно буде оприлюднено у передбачений законодавством спосіб, польська сторона буде одразу поінформована”, – зазначили у прес-службі.

За декілька годин після цієї публікації рішення оприлюднили на урядовому порталі.

Comments

comments