Вулицю Грушевського «підлатали» спеціально до приїзду французів?

У травні на асфальтованих дорогах Рави-Руської провели поточний ремонт. На деяких вулицях ліквідовували невеликі ями, на інших – зривали цілі пласти «дірявого» асфальту і клали суцільні шматки нового.

Так, равчанам найбільше у вічі впав ремонт дороги по вул. Грушевського. Ліквідовували «ямковість» тут майже на всій ділянці завдовжки близько двох кілометрів. Для цього на один день навіть закрили вулицю для проїзду автомобілів. Ями не тільки «латали», а й зривали асфальт фрезою великими шматками і заливали новий.

Що цікаво, великих розмахів ремонт дороги по вул. Грушевського набув напередодні приїзду офіційної делегації з Франції за участю посла в Україні для вшанування пам’яті загиблих французьких військовополонених у таборі «Шталаг-325» у роки Другої світової війни. Нагадаємо, саме по вул. Грушевського, в урочищі гори Вовковиця, розташовується Меморіал, куди французи щороку у травні покладають квіти.

І міська, і районна влада фактично підтвердили те, що дорогу по вул. Грушевського «латали» до приїзду французької делегації. Однак з їхніх слів випливає, що, таким чином, вони просто вбили двох зайців одним пострілом.

– На вулицю Грушевського Рава-Руська міська рада з самого початку запланувала орієнтовно 100 тис. грн., хоча її ремонт вартує понад 300 тис. грн., – розповів міський голова Рави-Руської Микола Зінько. – Ми поставили, так би мовити, ультиматум, що будемо латати дорогу на тих 100 тис. грн., які у нас є, але після приїзду делегації.

Таким чином, обласна рада та обласна адміністрація пішли нам на зустріч і виділили левову частку грошей для того, аби зробити поточний ремонт більш краще.

Голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур у коментарі «Прикордонню» зазначила, що збільшити об’єм поточного ремонту дороги по вул. Грушевського вдалося завдяки облдержадміністрації.

– Найважливішою причиною ремонту цієї дороги було те, що у цьому році передбачено ремонт дороги від Добросина через Магерів до Рави-Руської лікарні. Тому, аби не залишати близько двох кілометрів дороги від центру Рави до її лікарні ми вирішили, що правильніше буде заразом зробити і цю ділянку, – розповіла Надія Щур. 

Деякі мешканці вулиці Грушевського, користувачі соціальних мереж відзначають, що дорога тут ремонтувалася у дощову погоду, мовляв, ефект від такого ремонту буде нетривалим. У свою чергу, на запитання «Прикордоння», міський голова зазначив, роботи зробили непогано.

– Ми пильнували, аби асфальт не клали у болото. Перед тим як класти асфальт дорогу підсипали щебенем – це найголовніше, оскільки навіть якщо дощ падає, таким чином асфальт все одно триматиметься, – зазначив Микола Зінько.

Міський голова уточнив, що у день ремонту вул. Грушевського у місті були грози, а сам дощ протягом усього дня не падав. 

– Коли вранці машина з асфальтом виїхала на ремонт дороги, погода була доброю. Навіть якщо погода зміниться і падатиме дощ, назад цього асфальту вже не повернути, оскільки він повністю застигне. Тому в процесі ремонту дороги його клали навіть якщо розпочався дощ, – додав Микола Зінько.

Загалом на поточний ремонт доріг Рави-Руської, як повідомили у Рава-Руській міській раді, було витрачено близько 300 тис. грн. З них на ремонт дороги по вул. Стефаника виділено 102 тис. 760 грн., по вул. Драгоманова – 46 тис. 289 грн., по вул. Ярослава Мудрого – 10 тис. 991 грн., по вул. Пушкіна – 7 тис. 21 грн., по вул. Грушевського – 120 тис. грн., по вул. Вокзальній – 367 тис. грн. (капітальний ремонт).

Захар Негода, газета “Прикордоння” №3 (75) від 4 червня 2016 року

Comments

comments