Сільського голову Кам’янки-Липника засудили за хабар

Голову Липницької сільської ради Ярослава Кушту, якого затримали на хабарі у $3,5 тис. запровадили до в’язниці на 5 років. Таке рішення прийняв Апеляційний суд Львівської області, скасувавши вирок суду першої інстанції. Про це повідомляє ZAXID.net.

Нагадаємо, вкінці липня 2014 року голова села Липника Ярослав Кушта вимагав та отримав $3,5 тис. за надання місцевому мешканцю картографічних матеріалів розташування земельних ділянок на території Липницької сільської ради неподалік с. Старе Село Жовківського району Львівської області. Про це повідомляв  ZAXId.net на початку 2015 року.

У судовому засіданні, яке відбулося 31 січня 2015 року у сільський голова повністю визнав свою вину. За його словами, він взяв гроші за «послуги збору інформації» про ділянку, а також за надання копії геодезичної карти, на якій було б видно місце розташування земельної ділянки, яку хотів придбати місцевий мешканець для особистого господарства. Крім того, Ярослав Кушта підтвердив у ході судового засідання, що свідомо вимагав хабар.

Чоловік, у якого сільський голова вимагав гроші, звернувся до правоохоронців, які й надали йому відповідну суму помічених 100-доларових купюр. Передача грошей та обмін документів відбувався в автомобілі місцевого мешканця. Там же війта «на гарячому» затримали працівники міліції.

Жовківський суд визнав Кушту винним у хабарництві, але реальне покарання замінив трирічним іспитовим терміном – хоча мінімальне покарання за статтею звинувачення передбачає мінімум 5 років в’язниці. Таке рішення суддя Роман Ясиновський мотивував тим, що обвинувачений розкаявся і активно сприяв розслідуванню справи. Суд також взяв до уваги позитивну характеристику Кушти з місця роботи.

Під час розслідування кримінального провадження Ярослав Кушта не сидів у СІЗО, оскільки суд дозволив відпустити його під заставу у понад 60 тис. грн.
Жовківський районний суд Львівської області у засіданні, яке відбувалося 31 січня 2015 року, обмежився трирічним умовним терміном. При тому, що санкція статті 368 ч. 3 ККУ передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Прокуратура подала апеляційну скаргу до суду на цей вирок.

Справу розглядали 11 квітня цього року у Апеляційному суді Львівської області. Хоча адвокат голови Липницької сільради клопотала залишити вирок Жовківського суду в силі, суддя погодився із доводами прокурора, який вимагав скасувати його та призначити новий вирок.

Суд скасував попереднє рішення та засудив Ярослава Кушту на п’ять років позбавлення волі заборонивши займати керівні посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на три роки. Окрім того, постановив конфіскувати усе майно, яке є його власністю.

За матеріалами ZAXID.net

Comments

comments