Виступ у Раві Національної капели бандуристів викликав справжній фурор

У Раві-Руській відбувся концерт Національної заслуженої капели бандуристів імені Георгія Майбороди.

Відомий музичний колектив до Рави-Руської запросив депутат Львівської обласної ради, равчанин Роман Демчина.

Зал Народного дому був заповнений вщент. Сюди прийшли як і равчани, так і приїхали мешканці навколишніх сіл. Серед глядачів – люди різного віку та зайнятості.

Національна заслужена капела бандуристів ім. Г. Майбороди заснована у Києві у 1918 році. В основі її концертних програм – українські народні пісні й зразки професійної музики.

Концерт, тривалістю близько двох годин, вчинив справжній фурор у залі. Виконання творів на музичних інструментах, спів супроводжувався оплесками та оваціями після кожного з них. У виконанні бандуристів прозвучали композиції «Зоре моя, вечірняя», «Сусідка», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Розпрягайте, хлопці, коні», «Ой Марічко, чичері», «Зашумить Дніпро», «Хлопці-риболовці», «Ти ж мене підманула» та ін.

Неабияке захоплення у глядачів в залі викликала гра на цимбалах «у сліпу» – при вимкненому світлі та з накритим інструментом.

Глядачі плескали стоячи. Після закінчення концертної програми диригент капели бандуристів подякував і глядачам, і організаторам заходу за запрошення та теплу зустріч і висловив готовністю знову приїхати до Рави-Руської. Що цікаво, генеральним директором та художнім керівником Національної заслуженої капели бандуристів ім. Г. Майбороди є двоюрідний брат равчанки, директора НВК «Рава-Руська школа-гімназія» Іванни Данкевич.

Концерт закінчився спільним виконанням бандуристів та глядачів пісні «Многая літа».

Єлизавета Адамська, газета “Прикордоння” №2 (74) від 27 квітня 2016 року

Фото та відео Романа Демчини

Comments

comments