Грибовицьке сміттєзвалище продовжує забруднювати довколишні ґрунти, – екологи

Протягом 2018 року спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції Львівщини проводили кризовий моніторинг поверхневих вод та ґрунтів у зоні Грибовицького сміттєзвалища. Екологи встановили, що полігон і надалі забруднює довколишні ґрунти.

Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі відомства.

Упродовж року екологи відібрали 217 проб поверхневих вод та 92 об’єднані проби ґрунту у зоні Грибовицького сміттєзвалища.

Отримані результати показали, що біля автодороги Львів – Рава-Руська, приблизно за 1 км від підніжжя полігону, є незначне збільшення вмісту концентрацій забруднюючих речовин: хлоридів, азоту амонійного, біохімічного споживання кисню, хімічного споживання кисню.

Також екологи зафіксували незначний вплив меліоративного каналу звалища на місцеву річку Малехівка. Втім своєю чергою вона не чинить негативного впливу на Полтву.

«За результатами проведених досліджень проб ґрунтів встановлено, що полігон твердих побутових відходів негативно впливає на ґрунти. Протягом 2018 року виявлені перевищення забруднюючих речовин відносно фону за такими показниками: азот амонійний, нітрати, хлориди, кобальт, марганець, свинець, мідь, залізо загальне, нафтопродукти, кадмій, цинк», – йдеться у повідомленні.

Втім у Держекоінспекції наголошують, що результати лабораторних досліджень за IV кварталі 2018 року демонструють «тенденцію до зменшення забруднюючих речовин в ґрунтах».

 

Comments

comments