Пологове відділення у Раві-Руській відновило повноцінну роботу

До нового опалювального сезону Рава-Руська районна лікарня підходить майже повністю підготовленою. Мова йде не лише про заготівлю сировини для обігріву приміщень, а й про приведення останніх до належного стану.

– За останні п’ять років у нас не було фінансування по жодних статтях, пов’язаних з ремонтом приміщень лікарні, – розповів головний лікар Рава-Руської районної лікарні Ігор Музика. – Протягом цього часу ми власними зусиллями підтримуємо їх у належному стані, залучаємо до цього позабюджетні кошти.

Незважаючи на таку ситуацію, у попередні роки, як вже розповідало «Прикордоння», у лікарні вдалося провести ремонти у кількох відділеннях та лабораторії. Цього ж року ремонт вдалося провести у кількох напрямах.

 – Найперше, ми провели ремонт приймального відділення стаціонару, який фактично не відповідав необхідним нормам, – зауважив Ігор Степанович. – Також у головному корпусі лікарні у жалюгідному стані була сходова клітка. Її також відремонтували. Крім того, поточні ремонти провели у процедурному кабінеті, кількох палатах, бухгалтерії, кабінеті дієтсестри на кухні.

З 1 жовтня знову запрацювало пологове відділення Рава-Руської лікарні, яке майже три місяці перебувало у іншій структурі.

– Останні місяці наше пологове відділення фактично складалося з десяти ліжок патології вагітності. Вже виданий відповідний наказ з Жовківської центральної районної лікарні і повноцінно відновлено роботу пологового відділення, яке також включатиме ліжка патології вагітності, – додав Ігор Музика.

Наразі ж пологове відділення готове приймати пацієнтів та породілля. Там було зроблено поточний ремонт підлоги на першому поверсі, в ординаторській, проведено санітарну побілку трьох палат та роздаточної.

Не оминула «обнова» і Рава-Руську поліклініку. Так, там було проведено ремонт у жіночій консультації, терапевтичному кабінеті, кабінеті роботи ендокринолога та засідань комісії ЛКК.

– Найважливішою частиною ремонтних робіт у поліклініці цього року стане ремонт димаря котельні, – додав Ігор Музика. – Його не проводили понад 50 років. На цей раз на ці роботи було виділено кошти з районного бюджету.

Ремонт димаря розпочався 5 жовтня і передбачає також демонтаж та монтаж котла, встановлення дванадцятиметрового димаря. Після завершення цих робіт робити ремонти продовжать у інших кабінетах поліклінічного відділення.

Щодо котельні Рава-Руської лікарні то, за словами головного лікаря, вона повністю готова до опалювального сезону – вже завезено вугілля, брикети та дрова.

У лікарських амбулаторіях, які підпорядковані Рава-Руській лікарні, протягом літа також було проведено підготовчі роботи до опалювального сезону, здійснено санітарні побілки приміщень.

Медики Рави-Руської вже не один рік скаржаться на поганий стан дороги по вул. Грушевського і не розуміють, чому її в першу чергу не відремонтували так, як це нещодавно зроблено на центральних вулицях міста – Вокзальній та Пушкіна.

– Поганий стан дороги суттєво ускладнює доправлення до лікарні травматичних хворих, хворих з інсультом, інфарктом, важкохворих, – додав Ігор Музика.

Наразі медики займаються заготівлею в населення картоплі та інших овочів для лікарні, оскільки вже 20 років на це не виділяють коштів, – зазначив Ігор Музика. 

– Ми вже заготовили 5 тонн і продовжуємо робити це далі. Тому дякую головам сільрад, нашим медпрацівниками та людям за розуміння і допомогу у цій справі. 

Велику допомогу із заготівлі овочів для Рава-Руської лікарні надали громади Гійче, Забір’я та Волиці.

Наразі ж, окрім проблем, пов’язаних з матеріально-технічним станом Рава-Руської лікарні, вона потребує доукомплектування медичними працівниками. 

– Нам потрібні місцеві ЛОР, окуліст, анестезіолог, терапевт, хірург, які би проживали у Раві-Руській та підвищували тут свою кваліфікацію. Наразі ж маємо ситуацію, коли до нас направляють спеціалістів з інших населених пунктів, які, попрацювавши тут певний термін, шукають роботу за місцем проживання, – зазначив Ігор Музика.

Попри подібні проблеми, Рава-Руська районна лікарня налагодила співпрацю з двома потужними фондами, які вирішили допомагати медичному закладу.

– Сподіваюся, до кінця року ця співпраця принесе перші плоди, – підсумував Ігор Музика.

Тарас Левко, газета “Прикордоння” №11 (70) від 9 жовтня 2015 року

 

Comments

comments