Громада відмовились вшанувати пам’ять воїнів УГА

У Грядівській сільській раді не захотіли встановлювати меморіальну таблицю для вшанування пам’яті воїнів Української Галицької Армії.

Про це йдеться у №20 (110) газети “Прикордоння”.

Нагадаємо, такі меморіальні таблиці були встановлені на початку листопада на території 20 сільських рад. Їх встановили з метою вшанувати пам’ять борців, які боролись за волю і належність України з нагоди 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.

Однак, незважаючи на те, що меморіальна таблиця була виготовлена, у Гряді не захотіли її встановлювати.

– Ми порушили це питання перед депутатами. Ті сказали дослухатись до людей. Представники церковного комітету заявили, що її (таблиці, – Авт.) нам непотрібно, – пояснив голова Грядівської сільської ради Михайло Василина. – У ті роки у нашому селі загинуло кілька воїнів, але тут вони не були похованими. Крім того, у нас є одна символічна могила, але поховання там немає.

За словами сільського голови, у розпорядженні громади та сільської ради немає інформації про те, чи є на її території поховання вояків УГА, січових стрільців чи інших борців за волю України того періоду. Тому встановлювати меморіальну таблицю у Гряді не будуть.

– Громада свою думку сказала. Я проти неї не піду. Крім того, не маємо де її (таблицю, – Авт.) вчепити.

Фото для ілюстрації

Comments

comments