У Жовківському замку може з’явитись картина відомого художника

Фонд «Міжнародна співпраця для Жовкви» оголосив збір коштів для придбання на аукціоні у Варшаві картини для Жовківського замку.

Про це повідомило Дивись.info з посиланням на сторінку ДІАЗ у Facebook.

«Фонд «Міжнародна співпраця для Жовкви» – неприбуткова організація, оголошує збір коштів для придбання на аукціоні у Варшаві картини Юліана Буцманюка «Жовква» (олія, 1933 рік). Картина призначена для музею в Жовківському замку», – йдеться у повідомленні.

Довідка

Юліан Буцманюк – український і канадський художник-монументаліст, учень Модеста Сосенка.

Народився 3 липня 1885 року у с. Сморжів на Львівщині в сім’ї сільського вчителя. Батько помер, коли Юліанові минув 1 рік. Мати з сином переїхала до Львова.

1906 року познайомився із Модестом Сосенком і разом із ним розпочав працю над стінописом церкви села Конюхи на Бережанщині.

Всі роботи у галицьких церквах на той час велися під патронатом та наглядом митрополита Андрея Шептицького. Роботи Буцманюка сподобались митрополитові, вони познайомилися, і митрополит опікувався молодим митцем.

Юліан навчався в одному з найпрестижніших мистецьких закладів Центральної Європи — Краківській академії мистецтв.

З початком Першої світової війни 1914 року записався у легіон Українських Січових Стрільці. Юліан Буцманюк був головним дизайнером символіки та відзнак легіону. Згодом воював в Українській Галицькій Армії (до 1919 р.).

З 1927 року викладав малювання у Львові в товаристві «Рідна школа». Емігрував до Кракова, де впродовж 1941—1944 років працював редактором Українського Видавництва. Далі переїхав до Відня та Мюнхена, а 1950 року — до Канади. Розмалював стіни катедральної церкви Св. Йосафата в Едмонтоні. Брав участь у різних виставках образотворчого мистецтва.

Найбільш відомими творами Юліана Бацманюка є розписи в стилі українського модерну:

в церкві отців василіян у Жовкві (тепер Монастир Різдва Христового і церква Серця Христового), виконані у 1910—1911 і 1931—1939 роках,

в церкві Успіння Божої Матері в селі Славсько на Бойківщині, виконані разом з Модестом Сосенком 1910 року;

розписи інтер’єру українського кафедрального собору св. Йосафата в Едмонтоні (1957—1967).

Твори Буцманюка зберігалися у львівському музеї, створеному Андреєм Шептицьким. Проте у 1952 році за наказом радянської влади були спалені на подвір’ї музею разом з тисячею інших творів українських художників.

Comments

comments