У Раві вперше за сім років відбувся фестиваль

У Раві-Руській, на площі Вічевій, відбувся районний фестиваль патріотичної пісні «Пісня для Героя».

Фестиваль був присвячений річниці пам’яті оперного співака, львів’янина, Героя України Василя Сліпака, який загинув у 2016 році в зоні проведення АТО, а також усім загиблим мешканцям Жовквіщини. Тому не дивно, що серед гостей фестивалю було багато військових, учасників АТО, зокрема, і побратимів Василя Сліпака.

Захід розпочався з виконання патріотичних композицій військовим оркестром Рави-Руської. Глядачі вшанували загиблих захисників України під час проведення АТО на Сході України хвилиною мовчання. 

– Пісня у різна часи піднімала бойовий дух тої держави, у якій вона звучала, пісня яка пронизувала Україну – це була пісня, в якій завжди була біль за тих хлопців, чоловіків, які гинули у різних визвольних змаганнях, – зазначила у вступному слові голова Жовквіської РДА Надія Щур. 

У своєму слові отець Михайло Гнідець звернувся до Василя Сліпака.

– Чого ж тобі бракувало у житті? Ти жив у європейському, прекрасному місті, мав прекрасну роботу (Василь Сліпак був солістом Паризької національної опери, звідки добровольцем пішов на фронт, – Авт.). Що тобі бракувало взагалі як молодому чоловікові, якому всього-на-всього 42 роки? Ти ж міг свою кар’єру розвинути, але – ні, ти пішов сюди, бо тут є щось святе, яке тебе постійно  спонукало прийти і встати на захист цілісності наших кордонів. Ти думав,що люди такі добрі і щирі, але, ні, є люди які нещирі, які готові були перервати твою величаву пісню. Вічна тобі пам’ять! – зазначив о.Михайло.

У вітальному слові міський голова Рави-Руської Микола Зінько зауважив про співпадіння проведення фестивалю з Днем молоді, який теж відзначили 25 червня.

– Українська молодь – це той рушій, який завжди боровся за Незалежність, за нашу Українську державу. Це ті молоді крутянці, які стримували п’яних матросів під Києвом, ті молоді січові стрільці, які били москаля на горі Маківці, ті молоді хлопці і дівчата в рядах УПА, які били окупанта. Зрештою, це ті молоді українці, які зараз тримають східний рубіж, завдяки яким ми можемо так зібратися. Мабуть, цей фестиваль є даниною і шаною для всіх тих українців, які зараз боронять наш спокій і мир на Сході, – відзначив Микола Зінько.

Участь у фестивалі взяли колективи Жовківщини. Його ведучими були равчанка Ірина Басай та жовківчанин Богдан Бовшик.

Відкриття фестивалю відбулося із виступу ансамблю Народного дому Рави-Руської «Елегія». Його учасники виконали патріотичну композицію з хрестом, заспівавши «Сумну легенду» та «Над землею тумани». На сцені фестивалю прозвучав вірш «І мертвим, і живим, і ненародженим…».

На сцені виступили народні артисти України Наталія-Марія Фарина та Мар’ян Шуневич.

Також участь у фестивалі взяли вокальний квінтет «Срібні дзвони» зі Сопошина, ансамблі села Куляви, «Живоцвіт» зі Гійчого, тріо «Мелос» (Гійче), тріо «Барви» та «Світанок» з Рави-Руської, солісти Наталія Полоцька та Світлана Шиян з Куляви, Микола Стахура з Могилян, Богдан Мацех та Олександра Миторан зі Стронятина, Катерина Яворська, Юлія Капітан зі Синьковичів, Роман Климко, Анастасія Горемикінка зі Жовкви, Олег Оливко, Вікторія Горяча та Злата Дзюнька з Рави-Руської, Ольга Гель з Добросина, Святослав Грицак з Потелича, дуети Маргарити Білик та Олега Маринкевича зі Забір’я і Галини Дорош та Галини Чорної з Гійчого.

Під час фестивалю також тривала виставка зброї. Для дітей було проведено майстер-класи з бісероплетіння, який організували гуртківці Рава-Руського будинку дитячої та юнацької творчості.

Курені сіл Потелича, Кам’янки-Липника та Річок пригощали учасників АТО та військових, зокрема, звареним кулішем.

Глядачі фестивалю переглянути військово-патріотичний фільм «Легіон». А учасники студії «Катероля» накладали на глядачів фестивалю аква-грим – малювали патріотичну символіку.

– Сьогодні ми започаткували такий гарний фестиваль у Раві-Руській. Думаю, він отримає своє друге дихання і буде жити в нашій пам’яті. Тому що герої не вмирають, вони живуть доти, доки ми про них пам’ятаємо, – підкреслила заступник голови Жовквіської районної ради Алла Жук.

«Пісня для Героя» став першим фестивалем у Раві-Руській за останні 7 років. Востаннє подібний захід у місті проводився влітку 2010 року – тоді востаннє на площі Вічевій відбувся фестиваль «Галицькі перехрестя».

Віталій Катран, газета “Прикордоння” №5 (85) газета “Прикордоння”

Comments

comments