Рава-Руська може стати найбільшою громадою в районі

У Жовківському районі може з’явитися 7 об’єднаних територіальних громад. Відповідний проект Перспективного плану об’єднання територіальних громад затвердила Львівська обласна рада.

Відповідно до запропонованого проекту, на території району може бути створено Рава-Руську, Магерівську, Добросинську, Жовківську, Туринківську, Куликівську і Дублянську об’єднані територіальні громади. Найбільшою з них може стати Рава-Руська ОТГ. До неї можуть увійти Рава-Руська, Потелич, Кам’янка-Липник, Забір’я, Гійче, Волиця та Дев’ятир.

Навколо Магерова в одну ОТГ можуть об’єднатися Погарисько, Замок, Кам’яна Гора та Підлісся.

Добросин, Бишків, Нова Кам’янка, Кунин та Лавриків можуть утворити Добросинську ОТГ, Туринка, Боянець, Деревня, Купичволя, Кулява, Любеля та Замок – Туринківську ОТГ, Куликів, Надичі, Великий Дорошів, Зашків, Смереків та Артасів – Куликівську ОТГ, Дубляни, Малехів, Гряда, Великів Грибовичі – Дублянську ОТГ.

Нагадаємо, раніше проект Перспективного плану передбачав різну кількість ОТГ на території Жовківщини – від 4 до 17 (Детальніше – тут і тут). Теперішній його варіант був погоджений на відповідній комісії Львівської обласної ради і повинен був висунутий на розгляд сесії 11 жовтня. Втім, в останній момент це питання не розглянули через втручання Львівської міської ради.

– Втрутилося керівництво Львівської міської ради зі своїми претензіями на території Жовківського району, – розповіла голова Жовківської районної державної адміністрації Надія Щур. – Думаю, це пов’язано із територією Грибовицького сміттєзвалища. 

Керівник району додала, що Львів хоче включити до себе Малехів і очевидно разом з ним до обласного центру можуть приєднати і Великі Грибовичі.

– Малехівська сільська рада з самого початку була проти приєднання до Львова, однак наразі з їхньої сторони конкретних кроків не помітно, – зазначила Надія Щур.

Наразі у Жовківському районі за крок до створення першої тут об’єднаної територіальної громади є села Підлісся, Замок, Погарисько, Кам’яна Гора і селище Магерів, які провели усі необхідні обговорення, ухвалили рішення і можуть об’єднатися у Магерівську ОТГ.

– Ми очікуємо позитивний висновок голови обласної держадміністрації про те, що така громада може бути створена і там можуть відбуватися вибори, – додала голова РДА.

За словами керівника району, усі ради, окрім однієї, які, відповідно до проекту Перспективного плану, можуть стати центрами ОТГ, ухвалили відповідні рішення щодо обговорення цього процесу.

– На те, як відбувається процес щодо об’єднання громад, на мою думку, впливає особа голів рад. Вони повинні ініціювати ухвалення відповідних рішень, обговорень тощо аби цей процес відбувався, – зазначила Надія Щур.

Водночас, за словами Щур, лише Жовківська міська рада не зробила жодних кроків щодо створення ОТГ.

– Думаю, добровільно цього і не відбудеться, доки таку ОТГ не створять примусово. Вважаю, що причиною цього є незацікавленість у проведенні виборів до Жовківської міської ради, які відбудуться у випадку створення ОТГ. Ті люди, які там зараз є, хочуть максимально довше залишатися на своїх місцях, – припустила Надія Щур.

Як зазначила голова райдержадміністрації, Рава-Руська міська рада не є активною у процесі об’єднання громад. 

– Хоча перше рішення її депутати ухвалили, але ініціатором цього була радше Жовківська райдержадміністрація, – розповіла Надія Щур.

Втім, за словами міського голови Рави-Руської Миколи Зінька, Рава-Руська міська рада очікує на затвердження проекту Перспективного плану об’єднання територіальних громад Жовківського району. Як тільки це відбудеться, Рава-Руська розпочне процес щодо об’єднання з іншими громадами.

– Раніше Магерівської територіальної громади бути не повинно було, тому деякі з населених пунктів, які тепер можуть увійти до її складу, відповідно до попередніх варіантів проекту, мали б увійти до складу Рава-Руської об’єднаної територіальної громади. Зокрема, це стосується Погариська і Замку, – розповів Микола Зінько. – Є умова: у випадку, якщо громади об’єднаються відповідно до перспективного плану, то вони отримають усі обіцяні привілеї. Якщо цей поділ буде по-іншому, то цього не буде. Тому ми очікуємо на те, коли врешті проект буде затверджено.

Все ж 25 жовтня Львівська обласна рада затвердила проект Перспективного плану Жовківського району у тому варіанті, який передбачає 7 об’єднаних територіальних громад. Тепер його повинні передати на затвердження Кабінету міністрів України.

Андрій Бучко, газета “Прикордоння” №7 (79) від 29 жовтня 2016 року

P.S. У №8 (80) від 22 грудня 2016 року читайте по темі “Гійче, Липник та Волиця не хочуть об’єднуватися з Равою”.

Comments

comments