Діти Рави підуть у садочки аж 26 січня

Рава-Руська міська рада прийняла рішення призупинити роботу дошкільних навчальних закладів міста. Відповідне рішення ухвалили місцеві депутати на засіданні XLII сесії, яке відбулося 18 грудня.

Рава-Руська міська рада прийняла рішення призупинити роботу дошкільних навчальних закладів міста. Відповідне рішення ухвалили місцеві депутати на засіданні XLII сесії, яке відбулося 18 грудня.

Так, дитячі садки не працюватимуть до 25 січня включно. Причиною призупинення їх роботи стала економія бюджетних коштів.

– До 9 січня, відповідно до рішення Кабінету міністрів, у державних установах майже всі дні – вихідні, тому садочки в цей час працювати не будуть, – розповіла міський голова Рави-Руської Ірина Верещук. – Середина січня – період, коли відвідуваність дітей садочків є дуже низькою, натомість кошти на функціонування дитсадків – великі. Це і електроенергія, опалення, харчування і заробітна плата. Тому, аби не закривати дошкільні установи влітку, ми вирішили вдатися до призупинення роботи в січні.

Таким чином, відвідувати дошкільна навчальні заклади у новому році діти Рави почнуть аж з 26 січня.

За словами міського голови, призупинення роботи дитсадків на додаткових майже два тижні дозволить не переживати за їх фінансування щонайменше до грудня, мовляв, грошей у міській казні на це вистачить. Зараз же працівників дошкільних установ відправлять у відпустку – або за власний кошт, або як частину щорічної основної (на їх вибір).

Як повідомили у бухгалтерії Рава-Руської міської ради, те, що дитсадки не працюватимуть майже увесь січень, дозволить заощадити близько 200 тис. грн. коштів місцевого бюджету.

Нагадаємо, у 2013 році дитячі садки Рави-Руської змушені були призупинити свою роботу на цілий місяць влітку, оскільки в бюджеті міста не вистачало коштів на їх утримання до кінця року. А у 2014 році такого кроку вдалося уникнути, оскільки один з дошкільних навчальних закладів, №3 «Орлятко», майже два місяці не працював у зв’язку зі заміною системи теплопостачання.

Ситуація ж із призупиненням роботи дошкільних установ не є поодинокою – таку практику часто застосують і у інших містах по всій території України.

Натомість у найближчих до Рави-Руської селах та селищах, як от Річках, Гійче, а також у Магерові, до призупинення роботи дитсадків понад передбачені Кабінетом Міністрів України вихідних не вдаватимуться.

 

Тарас Левко,

газета “Прикордоння” №15 (59) від 27 грудня 2014 року

 

Comments

comments